Dwóch Finów odchodzi z Re-Plastu Unii

Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   26 listopada 2020 19:35

Jere Helenius i Lassi Raitanen zrezygnowali z gry w Re-Plaście Unii. Prawdopodobnie do drużyny wróci natomiast Ryan Glenn.

Finowie mieli być podporą oświęcimskiej defensywy. Dołączyli do biało-niebieskich przed rozpoczęciem bieżącego sezonu. Działacze i poprzedni trener spodziewali się ich dobrej gry. Helenius pokazał, że jest zawodnikiem wszechstronnym. Oprócz wykonywania zadań jako obrońca strzelał te bramki i zapisał na swoim koncie asysty.

”Przeprowadzka do Polski okazała dla mnie bardzo trudna. Tęskniłem za domem, za rodziną, więc poprosiłem szefostwo o możliwość rozwiązania kontraktu. Jestem zaszczycony, że dostałem szansę gry w Unii i dziękuję za nią” – czytamy na stronie oficjalnej klubu.

Raitanen nie pokazał pełni swoich możliwości. Miała na to wpływ kontuzja, która wyeliminowała go  udziału w części meczów.

,,Odchodzę z klubu z przyczyn rodzinnych. Mój tata jest chory na nowotwór. Jestem z nim blisko związany i chciałbym być teraz przy nim” – czytamy na stronie oficjalnej klubu.

Do treningów w oświęcimskim zespole wrócił Ryan Glenn, z którym klub niedawno rozwiązał umowę.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .