Dariusz Wanat sam dał sobie prezent na urodziny i ucieszył kibiców Re-Plastu Unii – FOTO

Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   24 listopada 2019 23:26

Re-Plast Unia wygrała u siebie z KH Podhale Nowy Targ. Decydującego gola zdobył Wanat, który obchodzi dziś swoje urodziny.

W 6. minucie Trandin zmienił tor lotu krążka po strzale Saura i otworzył wynik spotkania. W 14. minucie składną akcję gości groźnym strzałem zakończył Neupauer. Saunders poradził sobie z nim. W 15. minucie  z linii niebieskiej uderzył Zatko. Odrobny obronił. Po dobitce Koblara guma zatańczył przy linii bramkowej, ale ostatecznie nie wpadła do bramki. W 19. minucie po wjechaniu w tercje obronną Re-Plastu Unii  bardzo dobrze uderzył. Krążek zatrzymał się na słupku.

Pierwsze cztery minuty drugiej tercji to okres gry w przewadze gospodarzy, bo pod koniec pierwszej ostro faulował Chaloupka. Zespół z Oświęcimia rzucił się do ataków. W 22. minucie Protasenja otrzymał podanie od Themara, ale z najbliższej odległości trafił w słupek. W 24. minucie uderzył niecelnie Pretnar. Guma odbiła się od bandy i wróciła przed bramkę. Kalan strzelił  z pierwszego krążka pod przeciwległe spojenie. W 24. minucie zakotłowało się pod bramką gości. Z bliska próbował Koblar, ale nieskutecznie. W 30. mincie z bliska strzelali Protasenja i Wanat, ale bez powodzenia.

W 31. minucie Franek najechał bramkę z lewej strony i wystawił gumę Neupauerowi. Ten był niepilnowany, więc pokonał Saundersa. W 37. minucie sytuacje jeden na jeden z Saundersem przegrał Petterson. W 39. minucie Re-Plast Unia przeprowadziła kontrę. Z lewego skrzydła na prawy bulik dograł S. Kowalówka. Krążek na odsłoniętą przez bramkarza część bramki skierował Koblar. Po tym golu na balkonie pojawiła się słoweńska flaga.

W 43. minucie Souminen zagrał poprzecznie do Dziubińskiego, który znalazł sposób na Saundersa. Dodatkowo Malicki otrzymał kare za faul przy tej bramce. W 45. minucie goście grali w podwójnej przewadze i szybko to wykorzystali. Gola zdobył Petterson.  Z bliska zdobył strzał kolegi z zespołu. W 59. minucie Wanat odebrał gumę przy bramce jednemu z rywali. Wymanewrował dwóch przeciwników i znalazł sposób na bramkarza.

Niedziela 24 listopada  Re-Plast Unia Oświęcim – Podhale Nowy Targ 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)
Bramki: 1:0  Trandin – Piotrowicz -Šaur (5.24),  2:0 Kalan – Pretnar – Zaťko  (5/4) (23.37) 2:1 Neupauer – Franek -Dziubiński (30.31),
3:1 – Gregor Koblar – Sebastian Kowalówka (38:51), 3:2 Dziubiński – Suominen -Franek (42.51),  3:3 -Pettersson – Dziubiński – Jenčík (5/3)(44.23), 4:3  Wanat (58.06),

Re-Plast Unia Oświęcim: Unia: Saunders – Zaťko Pretnar (2), Koblar, Kalan, S. Kowalówka – Šaur, Bezuška, Piotrowicz, Trandin, Przygodzki (2) – Luža, Wanacki, Protosenja, Wanat (2), Themár – M. Noworyta, P. Noworyta; Piotrowicz, Dudkiewicz, Malicki (25).
Trener: Nik Zupančič.

KH Podhale Nowy Targ: Odrobny – Suominen, Seed, Jenčík, Wilick (2), Švec – Mrugała (2), Kamienieu (4), Dziubiński, Neupauer (2), Franek – Wsół, Chaloupka (2), Pettersson, Valentino, Nättinen oraz Różański, Siuty, Słowakiewicz. Trener: Phillip Barski.