Ciężka przeprawa…

Katarzyna Pułkownik  |   Hokej  |   26 stycznia 2017 15:39

Grudzień i początek roku okazały się ciężkim okresem dla Unitek.

Trudny rywal z Bytomia i daleki wyjazd do Poznania a po przerwie świątecznej i długim wypoczynku powrót na lód by walczyć z zespołem aktualnie uplasowanym na drugim miejscu w tabeli PLHK.

Na początku grudnia Unitki gościły u lidera tabeli – TMH Polonii Bytom. Trudne dwa spotkania z Polonią okazały się jednak szczęśliwe dla naszych dziewcząt. W obu meczach przyznano walkower dla UKHK, z uwagi na fakt udziału nieuprawnionej zawodniczki w drużynie Bytomianek.

Przedświąteczny wyjazd do Poznania nie przyniósł oczekiwanych  sześciu punktów. Pomimo wygrania przez Unitki obu spotkań z zespołem Kozic, niedzielne spotkanie zostało zaliczone jako walkower dla drużyny z Poznania.

– Po długiej przerwie zespół UKHK wrócił na lód w miniony weekend. Podejmował u siebie zespół Stoczniowca, który obecnie zajmuje drugie miejsce w tabeli. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:13. Pokazałyśmy się z dobrej strony tylko w pierwszej tercji, co niestety nie wystarczyło na dobrze dysponowane w tym dniu gdańszczanki. W drugiej i trzeciej tercji popełniłyśmy zbyt dużo błędów, przez co nie byłyśmy już w stanie odwrócić losów meczu – ocenia Agata Ferszt, zawodniczka UKHK Unia Oświęcim. Na listę strzelców wpisała się w tym spotkaniu Aneta Michałek i Joanna Strzelecka.

Niedzielny rewanż okazał się nieco mniej bolesny dla zespołu z Oświęcimia. Dziewczyny zagrały konsekwentniej a spotkanie zakończyło się wynikiem 0:5.

– Żałujemy, że nie udało nam się zdobyć żadnej bramki w tym meczu. Okazji miałyśmy mnóstwo – analizuje Agata Ferszt. Teraz skupiamy się na dwóch ostatnich meczach z Janowem. W lutym zaczynamy walkę w play-off. Damy z siebie wszystko i powalczymy o miejsce w najlepszej czwórce.

Tabela PLHK

 

Zespół Miejsce Zdobyte punkty
TMH Polonia 21 57
GKS Stoczniowiec 22 53
MUKS Naprzód 23 41
Atomówki 23 38
UKHK Unia 23 29
PTH Kozice 22 11
KS 1906 Cracovia 22 5

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .