Charytatywni hokeiści MOWP trenują – FOTO

Redakcja eFO  |   Hokej  |   5 listopada 2019 12:00

Spotkania, treningi na lodzie i codzienne prężenie muskułów. Drużyna MOWP przygotowuje się do Wielkiego Charytatywnego Meczu Hokejowego Szósty dla Sześciu.


Drużyna hokejowa Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy zaliczyła w sobotę swój trening, wkrótce będzie kolejny. Trenują, by pomóc chorym dzieciom. W sobotę zagra w meczu charytatywnym.

Zagrają dla:

– Antosi Matusiak 8-latce z porażeniem kończyn dolnych, padaczką, zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z opóźnieniem rozwoju mowy z Nowej Wsi
– Filipkowi Gajdzik 4–latkowi cierpiącemu na padaczkę i wiotkość krtani z Oświęcimia
– Emilce Trybuś 3-latce z zaburzeniem mózgowym porażeniem dziecięcym z Chełmka
– Alusi Włodarczyk 3-letniej z wodogłowiem z Brzeszcz
– 22-miesięcznej Lenie Kożuch mieszkance Dworów Drugich, która choruje na wyściółczak anaplastyczny trzeciego stopnia złośliwości
– 6-letniej Justynce Oleś z Oświęcimia chorującej na Neurofibromatoza typ1 w skrócie NF1 i glejaka na nerwie wzrokowym

Artyści o wielkich sercach

Po jednej stronie zagrają między innymi aktorzy Bogdan Kalus i Julia Wróblewska,  kabareciarz Andrzej Grzanka, generał Roman Polko, a po drugiej Paweł Kobielusz – wicestarosta oświęcimski, Krzysztof Kania – wiceprezydent Oświęcimia, czy Paweł Zygmunt – polski łyżwiarz szybki, olimpijczyk, wielokrotny mistrz Polski. Trenerami drużyny MOWP są Michal Fikrt i Peter Tabaček. Wkrótce przedstawimy dokładny skład drużyn.

„Pieniądze, które 9 listopada uda się zebrać naszym wolontariuszom, w całości przekażemy na leczenie i rehabilitację sześciorga dzieci. Nasza fundacja nie pobiera żadnej prowizji i nikt w niej nie otrzymuje wynagrodzenia, wszyscy jesteśmy społecznikami” – zapewnia Monika Bartosz, prezes fundacji MOWP – “Liczymy, że oświęcimianie otworzą tego dnia serca i portfele”.

Na mecz, który rozpocznie się 9 listopada o godzinie 17 będzie mógł wejść każdy już godzinę wcześniej. Obowiązują wolne datki. Kibice mają możliwość uczestniczenia w zdobyciu ciekawych fantów, a także autografu ulubionego artysty.

Drużyna MOWP ostro trenuje

„Ćwiczyliśmy grę jeden na jeden, czy dwa na jeden, a także rzuty karne, które w ubiegłym roku były naszą piętą achillesowa. W tym roku na pewno będzie inaczej” – zapewnia Witold Kuboszek, kapitan drużyny MOWP.

 

 

Zobacz również:

 

Oddaj krew przed meczem Szósty dla Sześciu – FOTO

Charytatywny Mecz Hokejowy dla sześciorga chorych dzieci – FILMY

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .