Było ciężko, ale zwycięsko

Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   20 listopada 2021 17:03

Re – Plast Unia Oświęcim po ciężkim i emocjonującym meczu wygrała z Tauronem Podhale Nowy Targ 6:5

W pierwszej tercji nie było widać tego, by grały ze sobą drużyny z przeciwległych rejonów tabeli. Wynik otworzył Neupauer dając prowadzenie przyjezdnym. W 20. minucie Tauron Podhale podwyższył prowadzenie. Bryniczka dobrym podaniem uruchomił Wielkiewicza, a ten z lewego skrzydła dograł przed bramkę do  Kolusza, który nie miał problemów z pokonaniem bramkarza.

Początek drugiej odsłony należał do gospodarzy

W 22.  minucie Streltsov wywalczył krążek za bramką, wyjechał przed nią i zagrał do Carlssona, który znalazł sposób na bramkarza. W 24. minucie kibice obejrzeli ładną akcję Re-Plastu Unii. Streltsov  z prawej strony podał  na środek do Da Costy, a ten przekierował krążek do  Carlssona. Zawodnik odwrócił  się oddał sprytny strzał.

W 31. minucie Wielkiewicz wjechał w tercję obronną rywala i strzelił pięknie, mocno i precyzyjnie. W 33. minucie gospodarze wyrównali. Trandin i Krzemień wymanewrowali defensywę szarotek. W 35. minucie Streltsov w swoim pierwszym meczu w Oświęcimiu do asyst dopisał bramkę.

Pokonał bramkarza uderzeniem z nadgarstka. W 43. minucie goście grali z przewagą. Bondaruk zmieścił gumę między bramkarzem a słupkiem. W 47. minucie Czwancikov zagrał  prawej na lewą stronę do Neupauera. Ten zdobył bramkę.

W 48 minucie Glenn zaskoczył Saundersa ładnym uderzeniem z nadgarstka. W 58. minucie Dziubiński trafił z bliska.