Brązowi Old Boys Unia Oświęcim – FILM, FOTO

Redakcja eFO  |   Hokej  |   6 kwietnia 2019 14:31

Wynikiem 5:1 zakończył się emocjonujący mecz pomiędzy Old Boys Unia Oświęcim, a Zagłębiem Sosnowiec. Tym samym biało-niebiescy zajęli trzecie miejsce w mistrzostwach Polski.

Mecz od samego początku był mocny i ciekawy. Przez pierwsze 10 minut gra toczyła się w większości pod bramką Zagłębia, ale niecelne strzały oświęcimian nie przyniosły żadnej bramki. Drużyna z Sosnowca próbowała co jakiś czas przenieść krążek na drugą stronę lodu, ale bez skutku. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 0:0.

W drugiej tercji biało-niebiescy rozwiązali worek z bramkami. Dwie dobre okazje stworzyło sobie Zagłębie. Długo trzeba było czekać na pierwszą bramkę, ale warto było. Wzorcową kontrą popisali się oświęcimianie. Bernaś w solowej akcji ze skrzydła przeciągnął bramkarza i strzałem od poprzeczki nie dał mu najmniejszych szans na obronę. Radwan z dobitki podwyższył prowadzenie.

Sosnowiec zdobył bramkę, jak się okazało jedyna dla siebie w tym meczu – po dobrze rozegranej przewadze. Krążek w bramce umieścił Zachariasz.  Gra stała się coraz ciekawsza. Radwan w indywidualnej akcji pokonał bramkarza Zagłębia, ten popełnia błąd i zagrał krążek na kij Jakubika. Krążek trafia do pustej bramki. Ostatnią bramkę w tym spotkaniu strzelił Ziober.

Mecz zakończył się wynikiem 5:1, dlatego to gospodarze mistrzostw mogą się cieszyć z brązowych medali.

Bramki strzelili:

Old Boys Oświęcim: Damian Bernaś, Jakub Radwan (2), Mariusz Jakubik, Łukasz Ziober
Zagłębie Sosnowiec: Łukasz Zachariasz

Najlepsi zawodnicy: Przemysław Witek oraz Andrzej Sujka

Podhale mistrzem Polski

Drużyna Old Boys Podhale wyjeżdża z Oświęcimia z kolejnym triumfem w Mistrzostwach Polski Old Boys. Jest to 12. zwycięstwo drużyny i szóste z kolei. Pokonali w meczu finałowym zawodników z Sanoka/Krynicy 3:0.