Karnety na hokej droższe prawie o połowę

Jola Wodniak  |   Fakty,Hokej  |   13 sierpnia 2020 12:25

Bilety i karnety na mecze hokejowe Re-Plast Unii Oświęcim bedą dużo droższe niż w poprzednim sezonie. Ma to związek z COVID-19.

Ceny biletów na mecze sezonu zasadniczego:

– normalny – 17 zł (w ubiegłym sezonie kosztował 17 zł)

– ulgowy (młodzież do lat 18 i seniorzy powyżej 65. roku życia – 15 zł (w ubiegłym sezonie kosztował 12 zł)

Za karnet normalny trzeba będzie zapłacić 400 złotych, który jest o 48 procent droższy niż w ubiegłym sezonie. Nabywcy karnetu ulgowego zapłacą o sto złotych więcej niż w ubiegłym roku, czyli 300 złotych.

Pierwszeństwo wejścia na mecze będą mieli jednak nie osoby z karnetami, a członkowie Klubu Stu.

„Widzimy co się dzieje z sytuacją związana z covid. Ten sezon może być bardzo trudny. Mogą być przerwy w rozgrywkach i inne zagrożenia” – mówi Faktom Oświecim Paweł Kram, prezes spółki Oświęcimski Sport.

Dodał, że powiat oświęcimski znajduje się aktualnie w strefie żółtej, a to oznacza tylko 25 procent publiczności na trybunach.

„Klub Stu i sponsorzy są dla nas priorytetem. Im musimy w pierwszej kolejności zagwarantować wstęp” – twierdzi Kram.

W następnej kolejności klub będzie prowadził sprzedaż karnetów, ale w tym przypadku mogą się pojawić ograniczenie w ilości.

„Decyzja zapadnie około 25 sierpnia” – dodaje Kram. 

Klub czeka na opinie sanepidu, jakie dodatkowe obostrzenia może nakazać.  Sparingi są ograniczone do 299 osób. Po wydaniu opinii i decyzji prezydenta kolejne powinny się już odbyć przy większej publiczności.

„Podwyżka związana jest między innymi z wymogami, jakie musimy spełnić podczas imprez masowych. Sa to detergenty, urządzenia do dezynfekcji, a ponadto większe koszty obsługi meczów” – wyjaśnia Paweł Kram.

 

Zobacz również:

 

Żółty powiat oświęcimski. Wracają obostrzenia – FILM, AKTUALIZACJA

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa