Biało-niebiescy w barwach biało-czerwonych

0 Marcin Cichowski  |   Hokej  |   11 sierpnia 2017

W tym roku powołania do biało-czerwonych kadr drużynowych nie ominęły UKH Unia Oświęcim.

Do reaktywowanej w ubiegłym roku reprezentacja Polski juniorów U16 powołanie na zgrupowanie szkoleniowe w Toruniu otrzymał oświęcimski bramkarz drużyny Młodzika, Filip Płonka.

Do Kadry Narodowej Juniorów U18 na zgrupowania szkoleniowe w Jastrzębiu Zdrój i Ostravie Porubie w Czechach oraz Międzynarodowy Turniej Hokejowy OSTRAVA CUP 2017 w Vitkowicach w Czechach otrzymało trzech zawodników UKH Unia Oświęcim: obrońca Adam Kot oraz napastnicy Michał Magiera i Kamil Wątor.

Swój udział w zgrupowaniu musiał niestety ze względów zdrowotnych przerwać Kamil, natomiast Michał Magiera 28 lipca wyleciał do Kanady, gdzie w Absolute Academy Hockey Calgary pod okiem trenera Deana Fedorchuka rozpocznie przygotowania do sezonu w Polsce.

Najważniejszą imprezą rozpoczynającego się właśnie sezonu będą dla polskich juniorów mistrzostwa świata 2A w Tallinie. Turniej w stolicy Estonii odbędzie się od 1 do 7 kwietnia 2018 roku, a rywalami naszych hokeistów będzie zespół gospodarzy, Korea, Litwa, Wielka Brytania i Australia.

W Tychach natomiast rozpoczęło się zgrupowanie Kadry Narodowej Juniorów U20. Zostali na nie powołani nasi zawodnicy Miłosz Noworyta, obrońca oraz Adrian Prusak, napastnik. Uczestniczą w zgrupowaniu szkoleniowym w Ostravie Porubie, meczach kontrolnych z rówieśnikami z Vitkowic, oraz turnieju o Puchar RT Torax 2017.

Polscy młodzieżowcy z kadry U20 czempionat 1B rozegrają w Słowenii. Na lodowisku w Bledzie od 9 do 15 grudnia bieżącego roku będą rywalizować ze spadkowiczem z dywizji 1A – Norwegią oraz Słowenią, Włochami, Ukrainą i Litwą, która wywalczyła awans z niższego poziomu.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa