• * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

alert 24

zgłoś

interwencję

  • logowanie / rejestracja Twoje konto
    logowanie / rejestracja
  • * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

Biało-niebiescy uczczą Mistrzostwo Polski wraz z kibicami

Reklama

Zawodnicy drużyny Re-Plast Unia Oświęcim spotkają się na lodowisku z kibicami, by uczcić Mistrzostwo Polski wywalczone w niedzielny wieczór.

Spotkanie odbędzie się w środę 17 kwietnia o godzinie 20 w hali lodowej w Oświęcimiu. Miłośnicy biało-niebieskich z trybun jeszcze raz podziękują swoim bohaterom za sukces 20-lecia, a zawodnicy z tafli lodowej kolejny raz docenią doping i wierność swoich kibiców.
„Zagra Krzywa Alternatywa, a zgromadzeni będą mogli zobaczyć grę dziecięcych drużyn hokejowych” - zachęcają do przejścia organizatorzy.
Wejście na lodowisko będzie możliwe od godziny 19 od strony ulic Szustera i ulicy Chemików. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowe zdjęcie z finału. Będzie można też kupić klubowe gadżety, na których hokeiści będą składali autografy. Nie zabraknie stoiska gastronomicznego. Przypomnijmy, że w decydującym, siódmym meczu finałowym play-off, Re-Plast Unia Oświęcim triumfowała nad GKS Katowice, wygrywając na ich terenie 1:0 w dogrywce.  Decydującą bramkę, która przypieczętowała zwycięstwo i zapewniła drużynie dziewiąty tytuł mistrza Polski, padł z kija Marka Kaleinikovasa. Po dwudziestu latach przerwy, biało-niebiescy ponownie zasiedli na mistrzowskim tronie.   [video width="848" height="478" mp4="/static/upload/store/uploads/UNia_mistrzem_1.mp4"][/video] Film: Arkadiusz Nowak GKS Katowice – Re-Plast Unia Oświęcim 0:1 d. (0:0, 0:0, 0:0, d. 0:1) 0:1 Mark Kaleinikovas – Elliot Lorraine (66:21, 3/3). Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Krzysztof Kozłowski (główni) – Sławomir Szachniewicz, Michał Gerne (liniowi). Minuty karne: 2-2. Strzały: 36-25. Widzów: 1420. Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 4:3 dla Unii
Mistrz Polski: Re-Plast Unia Oświęcim
GKS Katowice: J. Murray – N. Delmas, M. Kruczek, S. Marklund (2), G. Pasiut, B. Fraszko – A. Varttinen, S. Koponen, O. Iisakka, J. Monto, M. Bepierszcz – J. Wanacki, R. Cook, I. Smal, M. Michalski, M. Lehtimäki – D. Lebek, B. Chodor, S. Hitosato, K. Maciaś, M. Kowalczuk. Trener: Jacek Płachta Unia Oświęcim: L. Lundin – R. Diukow, K. Jākobsons, K. Sadłocha, K. Dziubiński, M. Kaleinikovas – K. Valtola, J. Uimonen, E. Ahopelto, V. Heikkinen (2), H. Karjalainen – P. Bezuška, C. Ackered, S. Kowalówka, E. Lorraine, A. Denyskin – M. Noworyta, K. Łukawski, D. Wanat, Ł. Krzemień, J. Sołtys. Trener: Nik Zupančič  

Zobacz również:

https://faktyoswiecim.pl/fakty/zrobili-to-oswiecim-nie-spi-tej-nocy-foto/ https://faktyoswiecim.pl/sport/hokej/szalenstwo-i-euforia-oswiecim-swietowal-do-bialego-rana-filmy/ https://faktyoswiecim.pl/sport/hokej/janusz-chwierut-oswiecim-zyje-hokejem-to-nasza-duma-film/ https://faktyoswiecim.pl/sport/hokej/pawel-kram-mamy-to-po-20-latach-mistrz-wraca-do-oswiecimia-film/ https://faktyoswiecim.pl/fakty/mariusz-sibik-bije-we-mnie-niesamowita-energia-film/