Reklama
24 czerwca 2026, środa
Biało-niebiescy uczczą Mistrzostwo Polski wraz z kibicami
- Redakcja eFO
- Hokej
- 15 kwietnia 2024
- 14:20
Reklama
Zawodnicy drużyny Re-Plast Unia Oświęcim spotkają się na lodowisku z kibicami, by uczcić Mistrzostwo Polski wywalczone w niedzielny wieczór.
Spotkanie odbędzie się w środę 17 kwietnia o godzinie 20 w hali lodowej w Oświęcimiu. Miłośnicy biało-niebieskich z trybun jeszcze raz podziękują swoim bohaterom za sukces 20-lecia, a zawodnicy z tafli lodowej kolejny raz docenią doping i wierność swoich kibiców.„Zagra Krzywa Alternatywa, a zgromadzeni będą mogli zobaczyć grę dziecięcych drużyn hokejowych” - zachęcają do przejścia organizatorzy.Wejście na lodowisko będzie możliwe od godziny 19 od strony ulic Szustera i ulicy Chemików. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowe zdjęcie z finału. Będzie można też kupić klubowe gadżety, na których hokeiści będą składali autografy. Nie zabraknie stoiska gastronomicznego. Przypomnijmy, że w decydującym, siódmym meczu finałowym play-off, Re-Plast Unia Oświęcim triumfowała nad GKS Katowice, wygrywając na ich terenie 1:0 w dogrywce. Decydującą bramkę, która przypieczętowała zwycięstwo i zapewniła drużynie dziewiąty tytuł mistrza Polski, padł z kija Marka Kaleinikovasa. Po dwudziestu latach przerwy, biało-niebiescy ponownie zasiedli na mistrzowskim tronie. [video width="848" height="478" mp4="/static/upload/store/uploads/UNia_mistrzem_1.mp4"][/video] Film: Arkadiusz Nowak GKS Katowice – Re-Plast Unia Oświęcim 0:1 d. (0:0, 0:0, 0:0, d. 0:1) 0:1 Mark Kaleinikovas – Elliot Lorraine (66:21, 3/3). Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Krzysztof Kozłowski (główni) – Sławomir Szachniewicz, Michał Gerne (liniowi). Minuty karne: 2-2. Strzały: 36-25. Widzów: 1420. Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 4:3 dla Unii