Biało-niebiescy powiększają przewagę – FOTO

Redakcja eFO  |   Hokej  |   16 października 2022 21:06

Do pięciu punktów wzrosła przewaga oświęcimskiej Re-Plast Unii nad drugim w tabeli ekstraligi zespołem z Katowic. Dziś biało-niebiescy wygrali po dogrywce na „Jastorze”, a z kolei mistrzowie Polski stracili trzy punkty w derbach Śląska z Tychami.

Jastrzębianie otworzyli wynik dzisiejszego meczu z Re-Plast Unią po uderzeniu z „niebieskiej”. Po wygranym buliku, Roberta Kowalówkę zaskoczył Eduards Hugo Jansons. Niespełna 2 minuty później oświęcimianie odpowiedzieli (Filipp Pangiełow-Jułdaszew) podczas gry w liczebnej przewadze.

Na krótko przed końcem drugiej tercji Mark Kaleinikovas znalazł lukę między parkanami oświęcimskiego bramkarza i biało-niebiescy znowu musieli odrabiać straty. W 34 minucie do ponownego remisu doprowadził Sebastian Kowalówka, a krążek zanim wylądował w siatce odbił się jeszcze od słupka.

W trzeciej tercji trwała wymiana ciosów, ale remisowy wynik nie uległ zmianie. Potrzebna była zatem dogrywka. W niej decydujący cios zadali wicemistrzowie Polski. Dominik Paś stracił krążek kosztem Pawło Padakina, który uruchomił

Petera Bezuskę. To właśnie popularny „Beza” posłał jastrzębian na deski.

W pozostałych meczach XIII kolejki PHL:

Tauron Podhale Nowy Targ – Comarch Cracovia 1:8 (0:3, 0:4, 1:1)

GKS Katowice – GKS Tychy 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

KH Energa Toruń – Zagłębie Sosnowiec 5:4 po dogrywce (1:1, 1:1, 2:2, 1:0 dogrywka)

JKH GKS Jastrzębie – Re-Plast Unia Oświęcim 2:3 (2:1, 0:1, 0:0, 0:1 dogrywka)

Bramki: 1:0 Jansons (Kaleinikovas, Mikyska) 10.58, 1:1 Pangiełow-Jułdaszew (Cichy) 12.52, 2:1 Kaleinikovas (Paś) 18.44, 2:2 S. Kowalówka (Da Costa, Bezuska) 33.53, 2:3 Bezuska (Padakin) 62.04.

Sędziowali: Robert Długi, Marcin Polak (główni), Sławomir Szachniewicz, Wojciech Moszczyński (liniowi). Kary: 33 (w tym kara meczu dla Urbanowicza) i 29 (w tym kara meczu dla Jerofejevsa).

Re-Plast Unia Oświęcim: R. Kowalówka – Jerofejevs, Pangielow-Judłaszew, Padakin, Cichy, Szczerucha – Djukow, Jakobsons, Ahopelto, Dziubiński, Laakso – Bezuska, P. Noworyta, S. Kowalówka, Krzemień, Da Costa – M. Noworyta, Paszek, Denyskin, Wanat, Sołtys. Trener: Nik Zupancić.