Biało-czerwone barwy w młodzieżówce

Redakcja FO  |   Hokej  |   28 lipca 2020 15:32

Kilku zawodników z Uczniowskiego Klubu Hokejowego Unia Oświęcim otrzymało powołania do młodzieżowych ekip reprezentacji Polski.

Zmiany trenerskie

W młodzieżowych kadrach narodowych na każdym szczeblu wiekowym doszło do zmian na stanowiskach trenerskich. Nowym selekcjonerem kadry U-18 został Łukasz Sokół, natomiast w kadrze U-20 pracę podjął trener Artur Ślusarczyk. 

Selekcjoner kadry U18 powołał 34 hokeistów plus 14 zawodników rezerwowych na zgrupowanie w Warszawie. 

„W Instytucie Sportu PIB w Warszawie przeprowadzone będą badania diagnostyczne. Do 11 sierpnia kadra będzie przebywać na zgrupowaniu szkoleniowym w COS w Warszawie” – wyjaśnia Katarzyna Kot, prezes Uczniowskiego Klubu Hokejowego Unia.

Kadra U-18

Wśród powołanych jest jeden zawodnik reprezentujący UKH Unia Oświęcim – bramkarz Gabriel Kaczkowski. 

Nowy selekcjoner kadry narodowej U20 Artur Ślusarczyk powołał 29 hokeistów plus sześciu zawodników rezerwowych na zgrupowania w Warszawie i w Tychach.

Od drugiego do piątego sierpnia w Instytucie Sportu PIB w Warszawie przeprowadzone zostaną badania diagnostyczne, a następnie do 16 sierpnia kadra będzie trenować w Tychach.

 

Bardzo dobra wiadomość dotarła z hokejowej centrali – na kadrę U-20 został powołany Piotr Kot 👍🇵🇱. Dołączył do Filipa Płonki i Krystiana Sosnowskiego. Gratulacje !!!

Opublikowany przez UKH Unia Oświęcim Czwartek, 16 lipca 2020

 

Kadra U-20

Do kadry U-20 powołania otrzymali bramkarz Filip Płonka, napastnik Krystian Sosnowski i obrońca Piotr Kot.

„Krystian Sosnowski to silny punkt drużyny szczególnie w ofensywie. Bardzo dobrze wyszkolony technicznie. W czasie finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży był najlepiej punktującym zawodnikiem” – mówi trener Witold Magiera.

„Piotrek Kot to nasz podstawowy obrońca, bardzo ambitny i waleczny. Posiada dobre warunki fizyczne, dlatego też cechuje się dobrą grą ciałem i silnym strzałem. Filip Płonka, nasz bramkarz,jest bardzo dobrze wyszkolony techniczne i posiada także dobre warunki fizyczne, to jeden z większych talentów bramkarskich naszego klubu. Najlepszy bramkarz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w tym roku” – tłumaczy trener.

 

Trzech zawodników naszego hokejowego SMS-u otrzymało powołania do Kadr Narodowych.Kadra U-20 to Filip Płonka i Krystian Sosnowski, a do Kadry U-18 powołano Gabriela Kaczkowskiego.Gratulacje i powodzenia !!!

Opublikowany przez UKH Unia Oświęcim Poniedziałek, 13 lipca 2020

 

„Natomiast Gabriel Kaczkowski choć na razie, ponieważ jest młodszy, to zmiennik Filipa to w niczym nie ustępuje mu umiejętnościami i zaangażowaniem. Jest pracowity i w pełni oddany dyscyplinie sportu, którą trenuje” – dodaje Magiera.

Wśród powołanych reprezentantów UKH Unia Oświęcim dwóch zawodników to wychowankowie MOSM Tychy.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa