Bezproblemowe zwycięstwo Re-Plastu Unii

Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   18 września 2020 22:03

Re-Plast Unia wygrała u siebie z Ciarko STS 3:0. Drużyna z Sanoka to beniaminek ligi hokejowej.

W pierwszej tercji gospodarze wypracowali sobie dużą przewagę. Mieli dużo sytuacji bramkowych. Dobrze spisywał się bramkarz klubu z Sanoka. W 18. minucie jednak skapitulował. Garshin podał Oriechina. Rosjanin uderzył precyzyjnie bez przyjęcia.

W 24. minucie biało-niebiescy wykorzystali okres gry w przewadze. Krążek w bramce rywali umieścił Bezuska. Przewaga Re-Plastu Unii nie malała. W 28. minucie Piotrowicz znalazł się w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem. Ten jednak dobrze interweniował. W 30. minucie ustawiony przy prawym słupku Zatko zagrał wzdłuż bramki. Kalan najechał na niego i strzałem z bliska skierował do siatki. W 35. minucie niewiele brakowało do tego, by krążek uderzony przez Kalana znalazł się w siatce.

W trzeciej tercji do głosu doszli przyjezdni. Starali się atakować. Nie były to jednak ataki zbyt groźne. W 52. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Bukowski. Saunders poradził sobie z jego strzałem.
W tym meczi po kontuzjach wrócili do gry Da Costa i Pretnar.

PIątek 18 września Re-Plast Unia Oświęcim – Ciarko STS Sanok 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Bramki: 1:0 Oriechin – Garshin – Kowalówka (17.23), 2:0 Bezuška –  Kowalówka – Oriechin (5/4) (23.25), 3:0 Kalan – Zaťko – Helenius (5/4) (29.21).
Re-Plast Unia Oświęcim: Saunders –  Glenn (2), Luža, Sherbatov, Trandin, Przygodzki – Zaťko, Pretnar (2), Koblar, Kalan, Helenius – Bezuška, P. Noworyta, Garshin, S. Kowalówka, Oriechin – M. Noworyta, Piotrowicz, Krzemień (2), Malicki oraz Da Costa (2). Trener: Nik Zupančič.
Ciarko STS Sanok: Spěšný (2) – Olearczyk, Rąpała (2), Filipek (2), Strzyżowski, Biały – Kamienieu, Piippo, Bukowski,  Viikilä, Elo – Demkowicz, Biłas, Bielec (2), Witan (2), Wilusz – Florczak, Glazer, Fus, Ginda, Dobosz. Trener: Marek Ziętara.