Będzie walkower?

Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   2 marca 2021 10:30

Działacze Re-Plastu Unii są zdania, że GKS złamał regulamin w drugim meczu w Katowicach. To może oznaczać walkower i zmianę wyniku rywalizacji play-off.

Według przepisów w każdym meczu w składzie drużyn musi znajdować się choćby dwóch zawodników do 23 lat posiadających polskie obywatelstwo. Zawodnicy grający w polu muszą pojawić się na tafli podczas meczu. Bramkarz może być tylko wpisany do protokołu przedmeczowego. Według działaczy oświęcimskiego klubu w meczu GKS – Re-Plast Unia (5:0) w śląskim zespole nie zagrał żaden hokeista spełniający ten punkt. Dowodem na to jest zapis z InStat.

Jeśli działacze oświęcimscy mają rację, ich rywalom grozi walkower

Wtedy wynik rywalizacji play-off zmieniłby się z 2:2 na 3:1. Sprawa nie jest jednak taka oczywista, jak z pozoru się wydaje.

„Rzeczywiście ze statystyk pomeczowych wynika że obaj młodzieżowcy w drużynie GKS Katowice nie wystąpili w meczu z 25 lutego. Dziś spotyka się zarząd klubu i podejmie decyzje o ewentualnych dalszych czynnościach. Na tą chwilę sprawdzamy  zapis z tego meczu, by mieć twardy argument w ewentualnym odwołaniu” – skomentował Faktom Oświęcim Paweł Kram z Oświęcimskiego Sportu.

„Co ciekawe w play-off odwołanie musi nastąpić do jednej godziny po meczu. Jest to wręcz niemożliwe, gdyż w tym czasie nie ma jeszcze obiektywnych statystyk oraz nie ma możliwości przeglądnięcia materiału wideo z meczu który trwa dwie godziny. Na tą chwilę skupiamy się na czwartkowym meczu, Rywalizacja jest wyrównana. Szkoda wczorajszego spotkania” – dodał Kram.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Czego najbardziej Ci brakuje w lockdownie?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .