Anna Kot wystąpi na młodzieżowych igrzyskach olimpijskich

Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   14 stycznia 2020 12:38

Anna Kot z UKH Unia Oświęcim będzie reprezentowała Polskę na III Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Lozannie. 

Igrzyska przeznaczone są dla sportowców urodzonych w latach 2004 i 2005. Trzy zawodniczki i trzech zawodników z Polski zagrają w turnieju trzech na trzech. Oprócz oświęcimianki nasz kraj reprezentować będą Alicja Mota i Alicja Sowa oraz Aleks Menc, Jakub Michalski i Jakub Trzebunia.

Podczas zmagań reprezentanci każdego z krajów będą rozdzieleni i drogą losową przydzieleni do ośmiu poszczególnych zespołów. Annę Kot przydzielono do zespołu niebieskich.

– To dla mnie ogromny zaszczyt. Zrobię wszystko, aby pokazać się tam z jak najlepszej strony. Podczas zgrupowania Kadry Narodowej Kobiet  U 18  w Opolu trenerzy przeprowadzili  test, który miał zadecydować, kto zakwalifikuje się na igrzyska olimpijskie. Nasze przejazdy zostały nagrane i wysłane do komisji. Informacja o tym, że się zakwalifikowałam bardzo mnie ucieszyła i dodała motywacji. Udział w igrzyskach jest dla mnie możliwością pokazania swoich umiejętności na poziomie międzynarodowym. Chciałabym  nabierać doświadczenia, poznawać nowych ludzi oraz dać z siebie jak najwięcej – dodaje Anna Kot, reprezentantka Polski U 18.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Warning: The account for faktyoswiecim needs to be reconnected.
Due to Instagram platform changes on March 31, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa