Zwycięzcy z wczoraj utrzymali pozycje

Paweł Obstarczyk  |   Fakty mocno sportowe  |   3 lutego 2019 16:49

Dziś zakończyły się mistrzostwa Polski juniorów w łyżwiarstwie figurowym. Zwycięzcy pierwszego przejazdy nie dali się wyprzedzić rywalom w drugim.

Mistrzem naszego kraju został Kornel Witkowski z ŁTŁF Łódź. Z trzeciego na drugie miejsce przesunął się Miłosz Witkowski z tego samego klubu. Mimo tego, że Jakub Lofek z UKŁF Unia Oświęcim dwa razy pojechał na czwartą pozycję, to ostatecznie był trzeci. Michał Woźniak z ŁKS Soła Oświęcim był szósty. Startowało ośmiu zawodników.

Ekatarina Kurakova z Axla Toruń zdeklasowała rywalki. Druga Oliwia Rzepiel z UKŁF Ochota Warszawa straciła do niej sześćdziesiąt punktów. Brązowy medal zdobyła Julia Kierul z Rewii Warszawa.

Lokaty zawodniczek klubów z Oświęcima 7. Magdalena Zawadzka Soła, 8. Amelia Konik Unia, 9. Nicola Adamczyk Unia, 13. Zuzanna Medela, 17. Karolina Zielke Unia, 23. Angelika Knap Unia, 25. Julia Knurowska Unia, Startowało 29 zawodniczek.

Wśród par tanecznych nie było zmian. Wygrali Oliwia Borowska i Filip Bojanowski z GKS Stoczniowiec Gdańsk. Drudzy byli Olivia Oliver i Peter Paleev z MKŁ Łódź.

Fakty Oświęcim patronowały medialnie mistrzostwom.