Złoto Kuby na cieszyńskiej tafli – FOTO

Redakcja eFO  |   Fakty mocno sportowe  |   25 marca 2023 11:59

Jakub Lofek został młodzieżowym mistrzem Polski w łyżwiarstwie figurowym wśród solistów. Pozostali reprezentanci UKŁF Unii Oświęcim znaleźli się poza podium.

O medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski Młodzików walczono na tafli w Cieszynie. W zawodach nad Olzą zaprezentowała się liczna reprezentacja UKŁF Unii.

Zgodnie z oczekiwaniami najlepiej wypadł Jakub Lofek, który z wynikiem 181.59 pkt wygrał wśród młodzieżowców. Oświęcimianin wyprzedził zawodników Axla Toruń – Kornela Witkowskiego (178.86 pkt) i Matvija Yefymenko (166.89 pkt).

Liczna reprezentacja UKŁF Unii Oświęcim wystartowała w mistrzostwach Polski młodzieżowców i młodzików

Wśród solistek (młodzieżowiec) blisko medalu była Magdalena Zawadzka z UKŁF Unii, ale skończyło się ostatecznie na piątej pozycji. Dziewiąte miejsce w tej grupie zajęła Nicola Adamczyk. Po złoto sięgnęła Laura Szczęsna z MKŁ Łódź.

W pierwszej „dziesiątce” cieszyńskich zawodów znalazł się jeszcze Wojciech Sośniok, który był siódmy w klasie brązowej oraz ósma Olga Jekiełek (klasa brązowa), dziewiąta Kalina Krakowczyk (klasa srebrna) i dziesiąta Noemi Jakubiec (klasa srebrna).