Złoto i brąz kick-boxerów – FOTO

Redakcja eFO  |   Fakty mocno sportowe  |   14 marca 2023 09:32

Złoty i brązowy medal wywalczyli oświęcimscy kick-boxerzy podczas mistrzostw Polski formuły kick-light. Krajowy championat odbył się w Jarosławiu.

Wśród juniorek na najwyższym stopniu podium stanęła Oliwia Greczner. Oświęcimianka rywalizowała w kategorii do 50 kg. Z kolei Julia Ćwiękała sięgnęła po brąz w seniorskiej kategorii do 55 kg. W grupie seniorów startował także Cyprian Brzeźniak, który w wadze do 69 kg odpadł w eliminacjach.

„Cyprian Brzeźniak przegrał pechowo na punkty” – mówi sensei Mariusz Pawlus, trener oświęcimskich kick-boxerów. – Świetnie spisały się nasze dziewczęta. Jestem bardzo zadowolony z poziomu sportowego i medalowego dorobku – dodaje sensei Mariusz Pawlus.

W mistrzostwach Polski startowali wszyscy najlepsi zawodnicy i kadrowicze  Polskiego Związku Kickboxingu. Złoto i brąz oświęcimianek ma zatem swoją wartość.