Złocisto-brązowi oświęcimianie, jak The Stranglers – FOTO

Andrzej Rzycki  |   Fakty,Fakty mocno sportowe  |   29 marca 2024 14:02

Golden Brown. Ależ to był genialny kawałek brytyjskiej kapeli The Stranglers. Właśnie w złocie i brązie z Siewierza wrócili reprezentanci Factory Oświęcim.

Na zawody SuperPucharu Polski BJJ Gi i No-Gi udało się troje zawodników z oświęcimskiego klubu. Wiktoria Chacuś, Jakub Kubica i Tymoteusz Senkowski wywalczyli w sumie aż pięć medali. To wynik, który mówi sam za siebie.

Na najwyższym stopniu podium stanął Tymoteusz Senkowski, który zdobył złoty medal (Gi) w seniorskiej kategorii niebieskich pasów. Oświęcimianin w półfinale (-73,50 kg) pokonał Antoniego Adamusa (Academia Gorila), a w finale okazał się lepszy od Aleksandra Woczka (Academia Gorila).

Tymoteusz Senkowski do złota dorzucił srebro (No-Gi). Po zwycięskich walkach z Wojciechem Śliwińskim (Academia Gorila) i Mateuszem Beleciem (Animmals) uległ w finale Bartłomiejowi Marszałkowi (Grappling Kraków).

Dwukrotnie na najniższym podium w Siewierzu stawał Jakub Kubica (Gi, No-Gi), który rywalizował w seniorskiej grupie elity (+79,50 kg) brązowo-czarnych pasów. W No-Gi pokonał Radosława Kozika (Rio Grappling Club), by w półfinale uznać wyższość Szymona Kasprzyńskiego (Shark Top Team Bytom).

Jakub Kubica zdobył także brązowy medal w formule Gi. Najpierw w ćwierćfinale wygrał z Arkadiuszem Lipą (Gracie Barra Team Draculino), a w półfinale uległ Marcelowi Kwietniowi (Rio Grappling Club).

Do oświęcimskiej kolekcji brąz dołożyła Wiktoria Chacuś (No-Gi), która startowała w kategorii niebieskich pasów +63 kg. Reprezentantka Factory Oświęcim przegrała w półfinale z Wiktorią Kolińska (Animmals). Po złoto w tej kategorii sięgnęła Magdalena Górska (Gracie Barra).