Zbierają doświadczenie w strzelectwie

Redakcja eFO  |   Fakty mocno sportowe  |   29 lipca 2021 13:31

Młodzi sportowcy wzięli udział w najważniejszej imprezie dla roczników 2004/2005 – finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich. 

Był to 37. finał

W strzelectwie sportowym zawodnicy rywalizowali we wszystkich olimpijskich konkurencjach. 

„Reprezentowali nas Jakub Bratek, Gabriela Siatka i Julia Grzesik wraz z trenerem Grzegorzem Kościelnikiem, który jednocześnie opiekował się kadrą wojewódzką w pistolecie” – informuje Fakty Oświęcim Grzegorz Kościelnik, prezes ZP LOK Oświęcim

Petarda Kraków została sklasyfikowana w tej rywalizacji na 26 miejscu na 52 kluby ujęte w punktacji z 11 punktami na koncie, będąc jednocześnie drugim klubem Małopolski po TKS LOK Tarnów. 

„Najlepszy występ zanotował Kuba, który w pistolecie pneumatycznym otarł się o medal, ostatecznie będąc na piątym miejscu z rekordem życiowym 452 punktów” – relacjonuje Grzegorz Kościelnik.

W pistolecie szybkostrzelnym zajął 17 miejsce, zatem punktował dla klubu i województwa w obu konkurencjach. Gabrysia zapunktowała w pistolecie sportowym uzyskując 28 wynik, niestety w jej głównej konkurencji pistolecie pneumatycznym zajęła dopiero 38 miejsce. 

„Zbierająca doświadczenie Julka uplasowała się w karabinie pneumatycznym na 47 miejscu” – wyjaśnia Kościelnik.

Województwo Małopolskie uplasowało się na ósmym miejscu

W tym samym czasie w konkurencjach nieolimpijskich rozegrano Mistrzostwa Polski. Tutaj Kuba w pistolecie dowolnym zajął 10 miejsce, a w pistolecie sportowym był 22. 

„Gabi wraz z Kubą wystartowała w konkurencji pistolet pneumatyczny mix plasując na 11 miejscu. Julia startowała w karabinie sportowym leżąc zajmując 39 miejsce i bijąc rekord życiowy o 17 pkt” – dodaje trener.

Klub zachęca darczyńców do wsparcia strzelectwa sportowego w naszym regionie i dołączenie do sponsorów Elbud Bełchatów sp. z o.o. oraz HMS Fitness wspierającego nas sprzętem do treningu. 

„Im nas więcej tym efektywniej będziemy się mogli przygotować do kolejnych startów i wyzwań” – zachęca Grzegorz Kościelnik.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .