Z Warszawy prosto na Górny Śląsk – FOTO

Redakcja eFO  |   Fakty mocno sportowe  |   20 stycznia 2023 13:34

Rozpędza się powoli karuzela łyżwiarskich imprez w 2023 roku. Reprezentanci UKŁF Unii Oświęcim startowali w warszawskich zawodach „Walley Winter Cup” i niemal prosto ze stolicy pojechali na Górny Śląsk.

W Katowiach łyżwiarze rozpoczęli walkę o „Lampę Górniczą”.

Warszawskie zawody „Walley Winter Cup 2023” na stołecznym Torwarze obyły się już po raz trzynasty. Oświęcimianie trzykrotnie stawali na stopniach podium, a swój rekord życiowy poprawiła Zuzanna Dąbrowska.

W rywalizacji juniorek młodszych A brązowy medal wywalczyła Małgorzata Gorstka (63,86 pkt) z UKŁF Unii. Jej klubowa koleżanka – Zuzanna Dąbrowska (58,98 pkt) była piąta. Wynik uzyskany na Torwarze to jej nowy rekord.

Wygrała łodzianka – Julia Żukowska, przed Kamilą Ziobrowską z warszawskiej Ochoty. W grupie juniorek młodszych B szóste miejsce zajęła Sabina Sośniok (54,21 pkt) z UKŁF Unii.

W klasie brązowej U-9 na drugiej pozycji sklasyfikowano Wojciecha Sośnioka (11,63 pkt) z UKŁF Unii. Z kolei w klasie wstępnej U-7 solistek srebro wywalczyła Aniela Kęska (14,57 pkt). Lepsza od oświęcimianki była tylko reprezentująca MKS Ochotę Warszawa – Jevgieniya Pavlova.