Z przepustką na europejskie mistrzostwa – FOTO

Redakcja eFO  |   Fakty mocno sportowe  |   24 maja 2023 10:56
Udostępnij

Oświęcimskich pływaków zobaczymy na zbliżających się szybkimi krokami europejskich championatach. Zarówno Michał Piela, jak i Bartosz Loter wywalczyli kwalifikacje na mistrzostwa Starego Kontynentu w Belgradzie i Dublinie.

Bartosz Loter zdobył kwalifikację na Mistrzostwa Europy Juniorów (kobiety18-16 lat, mężczyźni 18-17 lat) na 50-metrowym basenie w Belgradzie. Pierwsze starty w stolicy i największym mieście Serbii zaplanowano na 4 lipca. Mistrzostwa zakończą się 9 lipca.

18-letniemu Bartoszowi Loterowi nie udało się wywalczyć medalu w rozgrywanych w Olsztynie seniorskich mistrzostwach Polski. Starsi i bardziej doświadczeni zawodnicy byli po prostu poza zasięgiem. Pływak UKP Unii zdobył jednak przepustkę na MEJ w Belgradzie.

W Olsztynie na „setkę” klasycznym był ósmy z wynikiem 1.04,00

Na dystansie o połowę dłuższym zajął siódme miejsce (2.19,31). W obu przypadkach Bartosz Loter wyraźnie poprawił swoje rekordy życiowe. Na 100 metrów o sekundę, a na 200 metrów aż o ponad cztery sekundy.

Oświęcimskich pływaków zobaczymy na zbliżających się szybkimi krokami europejskich championatach.

18-letni Bartosz Loter z UKP Unii Oświęcim zdobył kwalifikację na Mistrzostwa Europy Juniorów, które odbędą się w Belgradzie. Na zdjęciu wraz z trenerem Piotrem Woźnickim. Fot. facebook.com/SMSoswiecim1982

Te wyniki były zaliczane również do sztafety mieszanej 4 razy 100 stylem zmiennym i pozwoliły uzyskać kwalifikację do startów indywidualnych w serbskiej stolicy.

Z kolei jego starszy kolega z UKP Unii – Michał Piela poleci na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy U-23, które odbędą się na długim basenie w Dublinie (10-13 sierpnia). Michał Piela z Poręby Wielkiej swoją pozycję w ścisłej krajowej czołówce udokumentował podczas seniorskich mistrzostw Polski w Olsztynie.

Zdobył aż cztery medale

Nie miał on sobie równych w finale na dystansie 400 metrów stylem zmiennym. 19-letni zawodnik UKP Unii był zdecydowanie najszybszy, uzyskując wynik 4.17,82.

Złoto wśród seniorów dało Michałowi automatycznie tytuł mistrza Polski w kategorii młodzieżowców. Ten rezultat pozwolił wywalczyć minimum uprawniające do startu w Młodzieżowych Mistrzostwach Starego Kontynentu do lat 23.

Na mistrzostwach Polski w Olsztynie Michał Piela wywalczył też brąz wśród seniorów na 200 metrów stylem zmiennym (2.02,92). To był zarazem najlepszy wynik wśród młodzieżowców, co zaowocowało tytułem mistrza Polski.