Wysokie loty Sokoła na Podhalu

Redakcja eFO  |   Fakty mocno sportowe  |   15 maja 2023 11:08

Trzy srebrne medale przywieźli kolarze kęckiego Sokoła z rozgrywanych w Rabce-Zdroju zawodów z cyklu „Podhale Tour”. Kęcki klub reprezentowało w sumie trzynastu cyklistów.

Był to pierwszy etap imprezy „Podhale Tour”. Z kęckiej reprezentacji najlepiej spisał się tercet – Sara Kacorzyk, Jarosław Olma i Kamil Honkisz. Ta „trójka” stanęła na drugim stopniu podium.

W rywalizacji dziewcząt (rocznik 2015-16) drugie miejsce zajęła Sara Kacorzyk, która przegrała tylko z Ingą Wójcik (niestowarzyszona). Trzecia pozycja przypadła Adeli Słońskiej (niestowarzyszona).

Po srebrny krążek sięgnął Kamil Honkisz z Sokoła, który startował w grupie 14 i 13-latków. Zwyciężył Tymoteusz Kosiński (niezrzeszony), a brąz zdobył Patryk Kubacki (UKS Podwilk).

W kategorii chłopców open jako drugi na mecie zameldował się Jarosław Olma (KKS Sokół Kęty). Triumfował Jakub Surówka (Nowotarski Klub Kolarski). Ostatnie miejsce „na pudle” przypadło Michałowi Kosskowi (Nowotarski Klub Kolarski).

Miejsca pozostałych zawodników Sokoła podczas „Podhale Tour”:

Kategoria rocznik 2017 i młodsi chłopcy: 11. Krystian Honkisz, 21. Nikodem Gringas, 22. Tymoteusz Kacorzyk.

Kategoria rocznik 2015-16 chłopcy: 8. Radosław Palac, 9. Bartłomiej Gwiżdż.

Kategoria rocznik 2011-12 chłopcy: 9. Tymon Kóska.

Kategoria rocznik 2009-10 chłopcy: 5. Makeiev Tymofii.

Kategoria open chłopców: 4. Patryk Drabik, 5. Krystian Łukowicz, 11. Krzysztof Honkisz.

Kategoria rocznik 2009-10 dziewcząt: 4. Kinga Drabik.