Wydarzenia sportowe, na które czekają kibice w 2018 roku

0 Materiał sponsorowany  |   Fakty mocno sportowe  |   17 stycznia 2018

2018 rok będzie obfitował nie tylko w wiele ciekawych premier seriali i filmów, ale także w wydarzenia sportowe.

W ciągu najbliższych 12 miesięcy na kibiców przed telewizorami czekają bowiem Zimowa Olimpiada oraz Mundial, na który po raz pierwszy od wielu lat pojadą także Polacy. A na tym nie koniec emocji sportowych.

Igrzyska Zimowe w Pjongczang

Igrzyska w Soczi były ogromnym sukcesem polskiej kadry. Sportowcy znad Wisły przywieźli z Rosji 6 medali, z czego aż 4 w złotym kolorze. Najlepsi w swoich dyscyplinach okazali się Kamil Stoch, Justyna Kowalczyk oraz Zbigniew Bródka. Oprócz złotych krążków polskie panczenistki zdobyły srebro w drużynie, a łyżwiarze brąz w konkurencji drużynowej. Sukcesy, zwłaszcza skoczków narciarskich, spowodowały, że apetyty kibiców ciągle wzrastają. Igrzyska, które tym razem odbywają się w odległej Korei Południowej, rozpoczną się 9 lutego i potrwają do 25 lutego.

W Pjongczang zaprezentuje się nie tylko kadra skoczków, ale także m.in. medaliści Justyna Kowalczyk, Zbigniew Bródka, Natalia Czerwonka, Luiza Złotkowska oraz Katarzyna Bachleda-Curuś. Transmisje będzie można oglądać na kanale Eurosportu i TVP Sport, a także w internecie. W przypadku tego drugiego kanału funkcję specjalnych komentatorów będą pełnić Adam Małysz i Mateusz Czerkawski.

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Rosji

Podobnie jak w przypadku sportów zimowych, ostatnia duża impreza związana z piłką nożną, czyli Mistrzostwa Europy we Francji, zwiększyły zainteresowanie Mistrzostwami Świata w Rosji. Polska reprezentacja, która na Euro osiągnęła fazę ćwierćfinałową, po raz pierwszy od 12 lat pojawi się na Mundialu. Przeciwnikami w grupie będą drużyny Kolumbii, Senegalu i Japonii. Pierwszy mecz reprezentacja Adama Nawałki zagra 19 czerwca w Moskwie z drużyną z Afryki. Oprócz Polaków, w Rosji pojawią się też m.in. reprezentacje Hiszpanii, Portugalii, Urugwaju, Danii, Argentyny, Brazylii, Niemiec, Meksyku, Belgii i Anglii.

Nie tylko sporty zimowe i piłka nożna

W 2018 roku na kibiców czeka także szereg imprez związanych z innymi dyscyplinami. Jak co roku na wielbicieli tenisa czekają cztery turnieje wielkoszlemowe: Australian Open (styczeń), French Open (koniec maja), Wimbledon (lipiec) i US Open (koniec sierpnia/początek września). Szczególną uwagę należy zwrócić zwłaszcza na Wimbledon, gdzie Łukasz Kubot będzie bronił mistrzostwa wywalczonego w grze deblowej. Z kolei jesień to czas Mistrzostw Świata w piłce siatkowej mężczyzn, na których Polacy, podobnie jak tenisista, będą próbować utrzymać trofeum wywalczone 4 lata temu w katowickim Spodku. Największe wydarzenie siatkarskie sezonu tym razem odbywać się będzie we Włoszech i Bułgarii.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa