Wybrano władze i zarząd Polskiego Związku Lacrosse 

Redakcja FO  |   Fakty mocno sportowe  |   23 lipca 2020 05:56

We Wrocławiu odbył się walny zjazd delegatów i osób zrzeszonych w Polskiej Lidze Lacrosse, aby po raz pierwszy wybrać władze i zarząd Polskiego Związku Lacrosse.

Zastąpi do tej pory działającą organizację, jaką była Polska Federacja Lacrosse.

W marcu Ministerstwo Sportu wyraziło zgodę na utworzenie Polskiego Związku w dyscyplinie sportowej, jaką jest lacrosse. Jest to zwieńczenie wieloletniej pracy Polskiej Federacji, jej działaczy, a także osób, które od początku istnienia tej organizacji wspierały rozwój lacrosse w Polsce. Naturalnym etapem działań było wybranie władz i zarządu Polskiego Związku Lacrosse na walnym zgromadzeniu.

„Decyzja o utworzeniu Polskiego Związku Sportowego jest wyraźnym sygnałem, iż środowisko lacrosse w Polsce stawia duży krok naprzód. Choć wiąże się to z wieloma wyzwaniami organizacyjnymi, jest to przede wszystkim wielka szansa na rozwój dzięki współpracy z Ministerstwem Sportu” – powiedział Krzysztof Burzyński, prezes PZL.

W składzie Polskiego Związku Lacrosse zasiądą: 

– Krzysztof Burzyński – prezes, przedstawiciel drużyny AZS Legion Katowice
– Jędrzej Madej – wiceprezes, przedstawiciel drużyny AZS Legion Katowice
– Kajetan Statkiewicz – wiceprezes, przedstawiciel drużyny Kosynierzy Wrocław

Natomiast do komisji rewizyjnej zostali wybrani: Klaudia Majorczyk (Poznań Hussars Ladies), Bartosz Kajor (Kosynierzy Wrocław) i Kamil Drab (AZS Legion Katowice).

Przed nowym zarządem wiele wyzwań m.in. związanych z powrotem Polskiej Ligi Lacrosse w sierpniu, ale także działania związane z reprezentacją Polski kobiet i mężczyzn, jak również przygotowaniami organizacji Mistrzostw Europy Lacrosse 2021.

 

 

Turniej przeniesiony z powodu pandemii COVID-19 na rok 2021 nie zmienił gospodarza, którym będzie miasto Wrocław.   

„Jako nowy zarząd za priorytet obraliśmy popularyzację lacrosse wśród najmłodszych i wprowadzenie regularnych zajęć do szkół podstawowych. Planujemy też rozbudować system szkolenia trenerów, co w ostatecznym rozrachunku ma się przełożyć na większą ilość klubów i zawodników” – dodał Krzysztof Burzyński.

W skład organizacji wchodzi regularnie rozgrywana Polska Liga Lacrosse.

W lidze męskiej o tytuł Mistrza Polski walczy sześć drużyn męskich:

Spartans Oświęcim
– Kosynierzy Wrocław
– AZS Legion Katowice
– Kraków Kings
– Poznań Hussars
– Grom Warszawa

W lidze żeńskiej o mistrzostwo zmagają się cztery drużyny:

– Walkirie Katowice
– Kosynierki Wrocław
– Poznań Hussars Ladies
– Kraków Queens

Do działań operacyjnych związku należy także koordynacja reprezentacji Polski lacrosse mężczyzn, kobiet, a także kadry narodowej w box lacrosse, czy odmianie halowej tego sportu. 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa