Wielkie emocje w Yorkshire – FOTO

Redakcja FO  |   Fakty mocno sportowe  |   25 maja 2020 09:50

Prawie 900 kolarzy wystartowało w trzecim etapie ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów. 30-kilometrową trasę w Yorkshire najszybciej pokonał Stu, a wśród vipów triumfował Robert Kubica z Orlen Teamu.

Za tydzień finałowy etap wirtualnego wyścigu

Czteroetapowy ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów wkroczył w decydującą fazę. Po etapach rozgrywanych na trasach mistrzostw świata w Richmond i Innsbrucku, przyszedł czas na Yorkshire. Dwie rundy ciekawej, pofałdowanej trasy z wieloma wymagającymi podjazdami, w tym finałowym o nachyleniu sięgającym 10 procent. Trzeci etap wirtualnego wyścigu przyciągnął rekordową liczbę 883 uczestników.

Na starcie ponownie pojawiły się gwiazdy grupy sportowej ORLEN – Robert Kubica, Bartosz Zmarzlik, Anita Włodarczyk, Wojciech Pszczolarski, Kuba Przygoński, Remek Olszewski, Patrycja Bereznowska, Mateusz Rudyk , Rafał Sarnecki, Krzysztof Maksel i Adam Tomiczek. W rywalizacji wzięli udział kolarze z wielu państw, między innymi Wielkiej Brytanii, Włoch, Danii, Norwegii, a nawet Tajlandii.

 

💯 znów to zrobił!I przy okazji nam się ujawnił 😉Brawo panie Maćku. Trzy na trzy. Klasyczny hat-trick! 🙌🏻PKN ORLEN Zwift Zwift Polska Eurosport

Opublikowany przez ORLEN Tour de Pologne Amatorów Sobota, 23 maja 2020

 

Emocje na trasie były niezwykłe, a rywalizacja zacięta do ostatnich metrów. To właśnie na nich walkę o wygraną stoczyli Stu oraz Jonathan Mould i Adam Pierzga. Rywalizację pań wygrała Kinga Zielińska. W klasyfikacji VIP ponownie triumfował Robert Kubica, który jednak nie był do końca zadowolony z występu.

„Nie znałem trasy i pedałowałem nie w tych momentach, w których powinienem. Było dużo mocy, ale coś nie szło. Robiłem rano rekonesans trasy, ale okazało się, że to za mało – powiedział Kubica. Z kolei Bartosza Zmarzlika, po dobrym początku, dopadły problemy z internetem. Z uśmiechem na twarzy wyścig zakończył Jakub Przygoński. – Dałem z siebie dużo, z wyścigu na wyścig wkładam w to więcej energii, choć tym razem technika chyba mnie pokonała. Zniknąłem na chwilę z rywalizacji, ale to była naprawdę fajna zabawa” – powiedział Przygoński.

Po trzecim etapie ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów w klasyfikacji generalnej mężczyzn prowadzi Stu Król WPKiW, a kobiet Kinga Zielińska. Na czele klasyfikacji VIP znajduje się Robert Kubica, a wśród kolarzy zawodowych prowadzi Patryk Stosz. Finałowa rozgrywka odbędzie się w sobotę 30 maja o 10:45. Kolarze będą rywalizować na wirtualnej trasie wokół Londynu.

Wystartować może każdy, kto ma trenażer smart oraz aktywne konto w aplikacji Zwift. Wszelkie szczegóły dotyczące startu znajdują się na stronie tourdepologneamatorow.pl. Wyścig, którego sponsorem tytularnym jest PKN ORLEN, będzie transmitowany w Eurosporcie 1.

Zmagania można także śledzić w mediach społecznościowych Lang Team. Patronem medialnym wyścigu są Fakty Oświęcim.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa