Wielki finał e-Tour de Pologne Amatorów

Redakcja FO  |   Fakty mocno sportowe  |   29 maja 2020 09:56

Przed nami czwarty, finałowy etap ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów. W sobotę 30 maja kolarze będą ścigać się na wirtualnej trasie w Londynie.

W stawce ponownie pojawią się gwiazdy grupy sportowej ORLEN – Robert Kubica, Anita Włodarczyk czy Kuba Przygoński. Na starcie zobaczymy także gości specjalnych: Witolda Bańkę, przewodniczącego Światowej Agencji Antydopingowej oraz Czesława Langa, dyrektora Tour de Pologne. W wyścigu może wziąć udział każdy, kto ma trenażer smart i aplikację Zwift.

Richmond, Innsbruck, Yorkshire, wreszcie Londyn. Finałowa rozgrywka ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów zapowiada się niezwykle ciekawie. Wirtualna trasa w stolicy Anglii liczy niecałe 30 kilometrów. Zawodnicy pokonają dwie dość płaskie rundy. Kluczowy odcinek to 4-kilometrowy podjazd „Box Hill” o nachyleniu sięgającym 10%. Dodatkowym utrudnieniem będą „schody”, czyli 100 metrowy fragment z nachyleniem 12%. A wszystko to w otoczeniu londyńskich zabytków i Tamizy.

„Jestem przekonany, że na wszystkich uczestników czeka wspaniała rywalizacja, a na widzów niezwykłe widowisko. Każdy z dotychczasowych etapów przyciągał na start niemal 900 kolarzy. Ostatnim razem mieliśmy wielu zawodników z Wielkiej Brytanii, a także USA, Japonii, Hiszpanii, Francji, a nawet Tajlandii. To pokazuje, że fani kolarstwa na całym świecie bardzo stęsknili się za rywalizacją i takie wydarzenia jak ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów są bardzo potrzebne” – powiedział Czesław Lang dyrektor Tour de Pologne, który wystartuje w finałowym etapie wyścigu.

Na starcie pojawi się również Witold Bańka, były Minister Sportu i Turystyki, a obecnie szef Światowej Agencji Antydopingowej WADA.

„Sport ma wielką moc łączenia, czego dowodem jest ta inicjatywa i zainteresowanie jakim się cieszy. Nawet w tak trudnej sytuacji, z jaką musimy się dziś mierzyć, potrafimy się zjednoczyć i znaleźć sposób na wspólną aktywność. Dziękuję organizatorom za zaproszenie. Na co dzień, jako były sprinter, staram się utrzymać formę biegając. Wyścig kolarski to jednak zupełnie nowe wyzwanie. Słyszałem, że doskonale radzi sobie między innymi Robert Kubica – z taką konkurencją na pewno łatwo nie będzie” – powiedział Witold Bańka.

ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów to wyścig, w którym można rywalizować z gwiazdami wielu dyscyplin sportu. Na starcie trzeciego etapu pojawili się nawet piłkarze Tottenhamu – Eric Dier i Jan Vertonghen. Niewykluczone, że pojawią się także w sobotę, bo piłkarski sezon w Anglii ciągle nie został wznowiony. Na pewno zobaczymy sportowców grupy ORLEN, w tym Roberta Kubicę, który walczy o zwycięstwo w klasyfikacji VIP.

Po trzech etapach jest liderem

W finałowej rozgrywce wezmą udział także Anita Włodarczyk, Kuba Przygoński, Wojciech Pszczolarski, Remek Olszewski, Patrycja Bereznowska, Mateusz Rudyk , Rafał Sarnecki, Krzysztof Maksel, Adam Tomiczek, Marta Łagownik i Kamil Damentka.

Czwarty etap ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów będzie transmitowany w Eurosporcie 1 od godziny 10:45. Komentować go będą Adam Probosz, Tomasz Jaroński oraz Dariusz Baranowski. Relacje można także śledzić w mediach społecznościowych Lang Team.

Fakty Oświecim patronują medialni wyścigowi.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa