Walley Spring Cup 2024 na zakończenie sezonu – FOTO

Andrzej Rzycki  |   Fakty,Fakty mocno sportowe  |   25 kwietnia 2024 11:30

Krakowskie zawody w międzynarodowej obsadzie Walley Spring Cup 2024 oficjalnie zamknęły łyżwiarski sezon 2023/24.

Na tafli Comarch Cracovii nie mogło oczywiście zabraknąć reprezentantów UKŁF Unii Oświęcim.

Z bardzo dobrej strony pokazała się Olga Patek, która ustanowiła nowy rekord życiowy w juniorskiej kategorii. Zdobyła 76,40 pkt i została sklasyfikowana na szóstym miejscu. Wygrała Brytyjka – Gailie Tsang (98,32 pkt), przed reprezentantkami Polski – Anastazią Bezuhlą (96,64 pkt) i Darią Frolovą (92,62 pkt).

Brązowy medal w klasie brązowej U-9 wywalczył Szymon Zemła z UKŁF Unii. Wynik oświęcimianina to 12,05 pkt. Zwyciężył Szymon Mrozek (21,93 pkt), a drugie miejsce na podium zajął Mateusz Heskel z rezultatem 15,56 pkt.

W klasie brązowej U-9 startowały też solistki UKŁF Unii. Najwyżej z oświęcimianek została sklasyfikowana Eliza Medes (22,64 pkt), która zajęła ósmą pozycję. Antoninie Kuśnierek (17,25 pkt) przypadło w udziale 19. miejsce. a „oczko” niżej uplasowała się Lilianna Medes (16,60 pkt).

Klasę brązową solistek wygrała Kira Davidchyk (29,43 pkt). Druga była Anna Łożytska (27,64 pkt), a trzecia Kalina Jończyk (26,45 pkt). Wszystkie dziewczynki to reprezentantki Polski.