V Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Oświęcimia – FOTO

Marcin Cichowski  |   Fakty mocno sportowe  |   25 kwietnia 2017 10:08

Prawie 100 osób zasiadło przy stołach podczas Turnieju Szachowego w Miejskiej Bibliotece Publicznej Galerii Książki w Oświęcimiu.

Turniej zgromadził zawodników rywalizujących w dwóch kategoriach – w grupie OPEN (w której dodatkowo wydzielono klasyfikację do lat 16 i 13) oraz w grupie B (z klasyfikacją do lat 8 i 11). W zawodach wzięli udział szachiści z renomowanych klubów szachowych z różnych stron Polski, a także zawodnicy – amatorzy bez przynależności klubowej. Liczną, ponad trzydziestoosobową grupę stanowili oświęcimianie, z czego większość to podopieczni oraz absolwenci Młodzieżowego Domu Kultury w Oświęcimiu.

Podczas turnieju rozegrano siedem rund z czasem 15 minut dla gracza. Zawody stały na wysokim poziomie, obfitowały w partie ciekawe i zaskakujące. Były także łzy po poniesionej porażce i chwile spontanicznej  radości z odniesionego zwycięstwa.

W kategorii A zwyciężył Krzysztof Wilk z KS Unia Bieruń Stary, zdobywając nagrodę pieniężną i puchar Prezydenta Oświęcimia. Najlepszy zawodnik z Oświęcimia, Krzysztof Setkiewicz, zajął wysokie czwarte miejsce. Warto przy tej okazji wspomnieć, że dla pana Krzysztofa, byłego wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury w Oświęcimiu, udział w turnieju był debiutem i tym bardziej zaskakuje bardzo wysoka pozycja, tuż za bardzo doświadczonymi i utytułowanymi zawodnikami.

W dodatkowej klasyfikacji zwyciężyli: Mateusz Cogiel z MDK Chorzów (do lat 13) i Piotr Frydko również z MDK Chorzów (do lat 16). W kategorii B wśród 11 – latków zwyciężył utytułowany Jakub Herwy z AKS Mikołów, a najlepszym zawodnikiem z Oświęcimia został Hubert Homa. Dodatkową klasyfikację do lat 8 wygrał Sebastian Baliś z UKS 8 Chrzanów, a najlepszym oświęcimianinem w tej kategorii okazał się Filip Stojanowski.

Szczegółowe wyniki:

V Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Oświęcimia – Open A

M-ce Nr Tytuł Nazwisko Imię R. FIDE Ranking Klub Pkt. MBch. Bch. Junior
1 4 k Wilk, Krzysztof 2125 2200 KS Unia Bieruń Stary 6.5 22.50 31.50
2 1 IM Orzech, Dominik R 2366 2450 RPW Okucia Budowlane Łódź 6.0 22.50 32.50
3 5 II+ Sroka, Sławomir 1954 1900 UKS Hetman Koronny Trzebinia 5.5 21.50 31.00
4 42 Setkiewicz, Krzysztof 0 1000 Oświęcim 5.0 22.50 29.00
5 8 II Goc, Łukasz R 1686 1800 Grojec 5.0 22.00 31.00
6 2 m Kaim, Piotr 2133 2400 YMCA Warszawa 5.0 22.00 30.50
7 18 I Klucznik, Andrzej 0 2000 KKSz Szach Kędzierzyn-Koźle 5.0 20.00 28.50
8 14 II Cogiel, Mateusz R 1329 1800 MDK Chorzów 5.0 19.00 27.00 13
9 3 k Lizak, Jakub R 2126 2200 KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 4.5 24.50 34.00
10 6 I++ Gałyga, Józef R 1828 2100 Tychy 4.5 23.00 31.00
11 11 II Sowiński, Maciej R 1423 1800 MDK Chorzów 4.5 20.50 28.50 13
12 41 Noworyta, Radosław 0 1000 Grojec 4.5 18.00 25.00
13 32 Grzesło, Henryk 0 1000 Oświęcim 4.0 21.00 27.00
14 23 III Hardek, Krzysztof 0 1600 Oświęcim 4.0 20.50 30.00
15 27 Bigaj, Kazimierz 0 1000 Oświęcim 4.0 20.00 29.00
16 35 Prygodzicz, Piotr 0 1000 Przeciszów 4.0 20.00 26.50
17 20 III Warchoł, Grzegorz 0 1600 GKS Gwarek Ornontowice 4.0 18.50 24.00
18 13 II Kulig, Jan R 1330 1800 UKS Pałac Młodzieży Katowice 4.0 17.50 25.50 13
19 10 II Roskowski, Stanisław R 1426 1800 Tychy 4.0 17.00 24.50
20 37 Bartuś, Krzysztof 0 1000 Oświęcim 4.0 17.00 21.50
21 12 III Ciborowski, Konrad R 1394 1600 TS Wisła Kraków 4.0 16.00 23.00
22 19 II Blimke, Roman 0 1800 Tychy 4.0 14.50 20.50
23 17 II Matusik, Zuzanna 1060 1600 UKS Hetman Koronny Trzebinia 3.5 19.50 27.00 13
24 25 IV Ciupka, Kamil 0 1400 MDK Chorzów 3.5 18.50 26.50 13
25 7 I Szyndler, Alojzy R 1748 2000 LKS Pasjonat Dankowice 3.5 18.00 26.00
26 40 Rempel, Antoni 0 1000 Tychy 3.5 17.50 23.50
27 15 II Kubarek, Joanna 1312 1600 KS Unia Bieruń Stary / Oświęcim 3.5 16.50 25.00
28 28 Czyż, Eugeniusz 0 1000 KS Unia Bieruń Stary / Oświęcim 3.0 20.00 28.50
29 26 IV Dziedzic, Dorota 0 1250 Bielany 3.0 20.00 27.00
30 21 III Frydko, Piotr 0 1600 MDK Chorzów 3.0 17.00 23.50 16
30 24 IV Cichoń, Wiktor 0 1400 Trzebinia 3.0 17.00 23.50 16
32 16 II+ Kieca, Aleksandra R 1229 1700 Akademia Szachowa Gliwice 3.0 16.50 23.00 13
33 29 Gutowska, Julia 0 1000 MDK Oświęcim 3.0 16.00 21.50 13
34 45 Setkiewicz, Adam 0 1000 Oświęcim 3.0 15.50 22.50
35 9 III Kruszyński, Łukasz R 1503 1600 SzSON ZAGŁĘBIE Dąbrowa Górnicza 3.0 14.50 21.00
36 36 Baranowski, Michał 0 1000 MDK Oświęcim 3.0 14.00 19.00 16
37 47 Stańczyk, Piotr 0 1000 Oświęcim 3.0 13.00 18.50
38 22 III Dziedzic, Bartosz 0 1600 MDK Oświęcim 3.0 12.50 18.50 13
39 30 Stanisz, Władysław 0 1000 Oświęcim 2.0 18.50 24.50
40 31 Kaczor, Rafał 0 1000 MDK Oświęcim 2.0 15.50 22.50
41 48 Maciąga, Dominik 0 1000 Malec 2.0 15.00 21.00 16
42 34 Werner, Dominik 0 1000 Oświęcim 2.0 14.00 19.00
43 38 Łucka, Szymon 0 1000 MDK Oświęcim 2.0 13.00 19.00 13
44 46 Daszkiewicz, Maciej 0 1000 MDK Oświęcim 2.0 13.00 16.50 13
45 39 Pawłowski, Mariusz 0 1000 Oświęcim 2.0 12.50 16.50
46 33 Patyna, Damian 0 1000 MDK Oświęcim 1.5 12.00 17.00
47 43 Borowczyk, Damian 0 1000 Oświęcim 1.0 13.00 17.00 16
48 44 Szkółka, Krzysztof 0 1000 Chrzanów 0.0 12.50 17.50 16

 

V Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Oświęcimia – Open B do lat 8 i 11

M-ce Nr Tytuł Nazwisko Imię R. FIDE Ranking Klub Pkt. MBch. Bch. Grupa
1 1 II Herwy, Jakub R 1350 1800 AKS Mikołów 7.0 23.50 32.50 11
2 6 II Krawczyk, Flawian R 1090 1800 SSz Strzybniczanka Tarnowskie Góry 6.0 21.50 31.50 11
3 2 II Musiał, Igor R 1321 1800 MCKiS Jaworzno 5.0 24.00 35.50 11
4 3 III Maślanka, Wojciech R 1290 1600 MKSz DIAGONALIA Imielin 5.0 22.50 29.50 11
5 8 II Batiuk, Alicja 0 1600 UKS przy SP 8 Chrzanów 5.0 21.50 29.50 11
6 7 II+ Baran, Dagmara R 1089 1700 LKS Strażak Zabrzeg 5.0 21.00 28.00 11
7 21 IV Baliś, Sebastian 0 1400 UKS przy SP 8 Chrzanów 5.0 20.00 27.50 8
8 13 III Gaszka, Zuzanna 0 1400 MKSz Rybnik 5.0 19.50 27.50 8
9 12 III Wnuk, Kamil 0 1600 UKS Czarny Koń Olkusz 4.5 23.00 30.50 11
10 5 II Szwajnoch, Tomasz R 1180 1800 MDK Chorzów 4.5 22.50 32.00 11
11 4 II Warchoł, Kamil 1224 1800 Akademia Szachowa Gliwice 4.5 20.50 30.50 8
12 11 III Sowiński, Wojciech 0 1600 MDK Chorzów 4.5 19.00 26.50 11
13 24 IV Brodziński, Augustyn 0 1400 UKS Czarny Koń Olkusz 4.5 15.50 22.50 8
14 18 III Ciborowska, Łucja 0 1400 KKSz Kraków 4.0 20.00 28.50 11
15 15 III Matusik, Milena 0 1400 UKS Hetman Koronny Trzebinia 4.0 19.50 27.00 11
16 17 III Smoleń, Magdalena 0 1400 MDK Chorzów 4.0 18.50 27.00 11
16 19 IV Gładysek, Michał 0 1400 UKS przy SP 8 Chrzanów 4.0 18.50 27.00 8
18 22 IV Cichoń, Aleksander 0 1400 UKS Hetman Koronny Trzebinia 4.0 18.50 25.50 8
19 14 III Jaśko, Zuzanna 0 1400 UKS przy SP 8 Chrzanów 4.0 17.00 23.50 11
20 44 Homa, Hubert 0 1000 MDK Oświęcim 4.0 15.00 20.50 11
21 16 III Palińska, Natalia 0 1400 MDK Chorzów 4.0 14.00 20.00 11
22 9 III Małecki, Przemysław 0 1600 UKS przy SP 8 Chrzanów 3.5 20.00 27.50 11
23 10 III Cituk, Adam 0 1600 UKS SP1 Jedynka Tychy 3.5 20.00 26.50 11
24 42 Łucka, Kacper 0 1000 MDK Oświęcim 3.5 16.50 23.00 11
25 40 Bermaś, Eryk 0 1000 MDK Oświęcim 3.5 11.50 16.50 11
26 28 V Piechota, Konrad 0 1200 MDK Chorzów 3.0 19.50 28.00 11
27 23 IV Echolc, Paweł 0 1400 MDK Chorzów 3.0 18.00 26.50 11
28 26 IV Gładysek, Milena 0 1250 UKS przy SP 8 Chrzanów 3.0 18.00 25.00 8
29 45 Stojanowski, Filip 0 1000 MDK Oświęcim 3.0 17.50 24.00 8
30 35 Klimas, Ryszard 0 1000 MDK Oświęcim 3.0 17.50 23.50 11
31 33 Tobiczyk, Mikołaj 0 1000 MDK Oświęcim 3.0 17.00 23.50 11
32 20 IV Kwapisz, Piotr 0 1400 UKS przy SP 8 Chrzanów 3.0 16.50 23.50 8
33 31 Paluch, Benedykt 0 1000 MDK Oświęcim 3.0 16.00 22.50 11
34 43 Wolski, Robert 0 1000 MDK Chorzów 3.0 11.50 18.00 8
35 25 IV Batiuk, Julia 0 1250 Regulice 2.5 15.50 21.50 11
36 27 V Sołtysik, Wiktor 0 1200 TCK Trzebinia 2.5 15.50 20.50 8
37 37 Szkodny, Paweł 0 1000 MDK Oświęcim 2.5 15.00 20.00 8
38 41 Bliźniak, Antoni 0 1000 MDK Oświęcim 2.5 14.00 19.00 8
39 39 Kantyka, Kacper 0 1000 MDK Oświęcim 2.5 12.50 17.00 11
40 38 Paluch, Mikołaj 0 1000 MDK Oświęcim 2.0 15.50 21.50 11
41 29 Kowalik, Sebastian 0 1000 MDK Oświęcim 2.0 13.50 19.00 11
42 32 Pawlak, Julia 0 1000 MDK Chorzów 2.0 13.50 18.50 8
43 36 Puzik, Paweł 0 1000 MDK Chorzów 2.0 12.50 18.00 8
44 30 Kantyka, Jakub 0 1000 MDK Oświęcim 1.0 13.50 19.00 8
45 34 Mitoraj, Sebastian 0 1000 Oświęcim 1.0 10.50 16.00 8

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .