Trzy mistrzynie Polski z OKK Oświęcim

Paweł Obstarczyk  |   Fakty mocno sportowe  |   1 maja 2022 20:39

Ośmioro zawodników z Oświęcimskiego Klubu wzięło udział w Mistrzostwach Polski Oyama PFK w kumite. Sześć zawodniczek wróciło do domu z medalami.

Mistrzostwo Polski w swoich kategoriach zdobyły Elżbieta Ferenc (50 kg junior), Oliwia Greczner (50 kg. junior starszy), Maria Dzięgiel (50 kg. młodzik).Wicemistrzynią Polski została Katarzyna Kotapka (65 kg. młodzieżowiec). Na najniższym stopniu podium stanęły Natalia Matusz (50 kg. junior starszy) i Roksana Greczner (45 kg. junior młodszy).

Czwarte miejsce po stoczonych czterech walkach Michał Uroda (40 kg. młodziki). Kacper Morydz w kategorii 35 kg. młodzik odpadł w eliminacjach.

„ Jestem bardzo zadowolony z wyniku medalowego i poziomu sportowego moich zawodników. Wywalczyli trzy medale. Duże brawa należą się naszym młodzikom. Marysia zdobyła tytuł mistrzyni. Kacper i Michał walczyli dobrze,  choć nie zdobyli medalu dobrze rokują na przyszłość. Oliwia i Ela to nasze wielokrotne mistrzynie. Potwierdziły świetną dyspozycję i przygotowanie nie dając szans swoim przeciwniczkom. Ela stoczyła cztery walki w tym trzy przed czasem, za co dodatkowo otrzymała puchar dla najlepszej zawodniczki Mistrzostw. Katarzyna walcząca w kategorii młodzieżowców uległa dopiero w doliczonym czasie walki minimalną różnicą punktów. Podobnie było z Roksaną i Natalią, co pokazuje, że zawodniczki są w ścisłej czołówce” – powiedział Mariusz Pawlus z OKK.