Troje zawodników ŁKS Soła wzięło udział w seniorskich Mistrzostwach Polski

Paweł Obstarczyk  |   Fakty mocno sportowe  |   29 grudnia 2019 23:46

W Bratysławie odbyły się międzynarodowe zawody w łyżwiarstwie figurowym. W jego ramach odbywały się Mistrzostwa Polski Seniorów.

W kategorii solistek najlepszą w zawodach oraz mistrzynią Polski została Ekaterina Kurakova z MKS Axel Toruń (177,96). Jedenasta, ale druga wśród Polek była Oliwia Rzepiel z Ochoty Warszawa (107,08). Najniższe stopniu podium zajęła Elżbieta Gabryszak z ŁKS Soła Oświęcim (105,76) (12 w stawce). Miejsce niżej zdobyła Magdalena Zawadzka (13) również z oświęcimskiego klubu. Jej występ oceniono na 105,76. W zawodach startowało 18 solistek w tym siedem ubiegało się o tytuł Mistrza Polski.

Mistrz Polski solistów zajął dopiero siódmy w stawce. Został nim Mikchail Mogilen z MKS Axel Toruń (175,45). Srebro zdobył Michał Kędzierski z MKŁ Łódź (8) (161,85). Po brąz na polskim podium sięgnął Miłosz Witkowski z ŁTŁF Łódź (14 w stawce) (125,34). Czwarte miejsce zajął Michał Woźniak z ŁKS Soła Oświęcim (15 w stawce) (124,17). W zawodach startowało 15 zawodników w tym czterech reprezentantów Polski.