Stuprocentowa skuteczność. Dziewczyny (z Zatora) lubią brąz – FOTO

Andrzej Rzycki  |   Fakty,Fakty mocno sportowe  |   6 lipca 2024 12:07
Udostępnij

Świetnie spisały się reprezentantki UKS Sokół Superior Zator podczas mistrzostw Polski w kolarstwie górskim. Miały trzy medalowe szanse i wykorzystały wszystkie.

Dwukrotnie w Białce Tatrzańskiej na podium stawała Gabriela Wojtyła, która wróciła do domu z dwoma brązowymi medalami. Jako trzecia mijała linię mety w konkurencji XCC short race, jak również w swej koronnej konkurencji – formule olimpijskiej XCO.

Zmęczenie sezonem nie pozwoliło na walkę o więcej, czyli złoto i srebro. Po tak intensywnym sezonie, obfitującym w wyścigi zaliczane jako kryteria kwalifikacyjne do imprez docelowych (mistrzostwa Europy, mistrzostwa świata, igrzyska olimpijskie), nie tylko dla Gabrieli Wojtyły krajowe mistrzostwa nie były imprezą docelową.

Od swojej doświadczonej koleżanki klubowej nie chciała być gorsza juniorka Nikola Gliniecka, która w tym sezonie zrobiła olbrzymi progres. 

W Białce Tatrzańskiej wywalczyła swój pierwszy w świetnie rokującej karierze medal mistrzostw Polski. Jako pierwszoroczna juniorka sięgnęła po brąz.