Strzelało 41 zawodników

Paweł Obstarczyk  |   Fakty mocno sportowe  |   26 listopada 2021 21:40

Dwa dni trwały zawody w strzelectwie sportowym o Puchar Ligi Obrony Kraju w Oświęcimiu dla uczniów szkół średnich i podstawowych. 

Rywalizację zorganizował Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Oświęcimiu, a patronowało jej starostwo powiatowe.

W zawodach wystartowało 41 osób, które reprezentowały łącznie osiem szkół  powiatu.  Rywalizowano w kategoriach Open oraz dla młodych strzelców z podpórki.

W kategorii pierwszej rywalizowało 33 zawodników. Na czele znalazły się się dwie zawodniczki z PZ1 tzn Kornelia Korczyk oraz Julia Michoń. Drużyna z Konara wygrała rywalizację zespołową. Skład uzupełniła Julia Grzesik. Dobry wynik osiągnęła też Aleksandra Wanat ze szkoły salezjańskiej.

„Indywidualnie zaciekle walczyła z nimi Aleksandra Wanat (Salezjanie) i dopiero potrójne sprawdzenie tarcz (w tym elektroniczne) pozwoliło ustalić ostateczną kolejność. Ola musiała uznać wyższość koleżanek i uplasowała się na miejscu trzecim” – tłumaczy organizator.

Razem z  Natalią Prędką i Marcinem Banasiukiem Wanat zdobyla srebro drużynowo. Podium w drużynach uzupełniła szkoła podstawowa z Rajska w składzie Kamila Przesór, Katarzyna Rydzoń oraz Martyna Stanclik.

„Należy wspomnieć, iż po raz pierwszy rywalizowały w zawodach dwie podstawówki z Oświęcimia nr 5 i nr 9. Pewnie w przyszłości zobaczymy kilka z tych osób jeszcze na strzelnicy” – dodał Grzegorz Kościelnik, prezes ZP LOK Oświęcim.

W drugiej kategorii „z podpórki” rywalizowało 8 osób. Dwa pierwsze miejsca przypadły uczniom z piątki czyli Wiktorowi Okoniowi i Kacperowi Hryncyszynowi. Złoto w drużynie (w składzie Wiktor Okoń, Leon Kwiatkowski oraz Dorian Gawron) również pojedzie do piątki.  Brąz indywidualnie zdobyła Lena Gwóźdź z dziewiątki. Podium w drużynie uzupełniła szkoła podstawowa nr 9 (w składzie Jakub Tofilski, Krzysztof Majka, Wojciech Wala).

„Dziękujemy bardzo za udział wszystkim uczestnikom i liczymy, iż przy kolejnej okazji (początek nowego roku) będziemy mogli gościć jeszcze większą ilość zawodników” – powiedział Grzegorz Kościelnik.

Fakty Oświęcim patronowały wydarzeniu medialnie.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz nos sylwestrową?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .