Srebro dla oświęcimianina

Redakcja eFO  |   Fakty mocno sportowe  |   23 stycznia 2023 11:53

Jakub Lofek z UKŁF Unii został wicemistrzem Polski juniorów w łyżwiarstwie figurowym. Oświęcimski solista o 12 punktów poprawił swój rekord życiowy.

Katowicki „Jantor” gościł uczestników juniorskich mistrzostw Polski. O medale walczyło siedmiu łyżwiarzy w tym tercet z UKŁF Unii – Jakub Lofek, Mikołaj Pauliczek i Krystian Gerega.

Z tej „trójki” najlepiej spisał się Jakub Lofek, który zdobył srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski juniorów. Jego wynik to 176,09 pkt. Oświęcimianin minimalnie przegrał z Matvijem Jefymenko (177,09 pkt) z toruńskiego Axla. To z optymizmem pozwala oczekiwać juniorskich mistrzostw świata w kanadyjskim Calgary.

Brąz w Katowicach-Janowie wywalczył Jakub Rosłaniec (125,67 pkt) z warszawskiej Ochoty. Na piątej pozycji sklasyfikowano Mikołaja Pauliczka (91,40 pkt) z UKŁF Unii, a szósty był jego klubowy kolega – Krystian Gerega (89,44 pkt).

Wśród solistek mistrzostwo Polski juniorek wywalczyła Noelle Streuli (162,40 pkt) z MUKS Walley Plus-Duo Warszawa. Po srebro sięgnęła Weronika Ferlin z Piruette Opole, a brąz zdobyła Aleksandra Janikowska (118,68 pkt) z tego samego klubu.

Wyniki mistrzostw Polski juniorów wśród solistów:

1. Matvii Jefymenko (MKS Axel Toruń) – 177,09 pkt

2. Jakub Lofek (UKŁF Unia Oświęcim) – 176,09 pkt

3. Jakub Rosłaniec (MKS Ochota Warszawa) – 125,67 pkt

4. Pavlo Klimin (MKS Ochota Warszawa) – 111,85 pkt

5. Mikolaj Pauliczek (UKŁF Unia Oświęcim) – 91,40 pkt

6. Krystian Gerega (UKŁF Unia Oświęcim) – 89,44 pkt

7. Iain Sebastian Lapierre (FSA Warszawa) – 85,10 pkt

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Masz postanowienia noworoczne?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .