Srebrna seria oświęcimian – FOTO

Andrzej Rzycki  |   Fakty,Fakty mocno sportowe  |   25 września 2024 09:19

Srebrny medal wywalczył Dominik Matusz podczas Mistrzostw Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w kickboxingu. Na drugim stopniu podium stanęło też trzech innych oświęcimian w krajowych mistrzostwach tajskiego boksu.

Ostatnie dni były bardzo udane dla podopiecznych Mariusza Pawlusa z Oświęcimskiego Klubu Karate. Dominik Matusz przywiózł srebro z Mistrzostw Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w kickboxingu. W zawodach rozgrywanych w Nowej Dębie walczyło ponad 200 zawodników.

Dominik Matusz, reprezentujący w tych mistrzostwach 6 Batalion Dowodzenia z Krakowa został wicemistrzem Polski. Oświęcimianin w finale K1 Rules do 63,5 kg przegrał z Marcelem Gałą (JW 5324).

Tymczasem Bieruń gościł uczestników Otwartych Mistrzostw Polski Thaiboxing WBC (tajski boks). Oświęcimianie w tych zawodach wywalczyli trzy srebrne medale. Wicemistrzostwo kraju zdobył Piotr Knapczyk (do 34 kg), Kamil Sekuła (do 67 kg) i Miłosz Dubanowicz (powyżej 91 kg). To świetny wynik medalowy zawodników reprezentujących Oświęcimski Klub Karate.

„Najmłodszy nasz zawodnik Piotr Knapczyk udowodnił, że potrafi odnaleźć się w każdej formule walki – cieszy się trener, Mariusz Pawlus. – Przypomnę, że Piotrek to aktualny mistrz Europy w kyokushin karate. Z kolei Miłosz Dubanowicz i Kamil Sekuła po znakomitych walkach półfinałowych, później musieli uznać wyższość swoich przeciwników. Całej trójce należą się olbrzymie brawa. Przywozimy trzy srebra z mistrzostw w tajskim boksie, który nie jest przecież naszą formułą bazową w klubie” – podkreśla Mariusz Pawlus.