SMS Oświęcim najlepszą szkołą w Polsce – FOTO

1 Jakub Konior  |   Edukacja,Fakty,Fakty mocno sportowe  |   4 czerwca 2018

Rewelacyjnie spisali się pływacy ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Oświęcim w pływaniu. Zawodnicy gromadząc 4268 punktów, zwyciężyli w Lidze Szkół Mistrzostwa Sportowego w Lublinie.

Zgrana ekipa z Oświęcimia znacznie wyprzedziła drużynę z Lublina (3985 punktów) i Szczecina (3732 punktów).

Jak co roku najwięcej emocji przyniosły wyścigi sztafetowe, w których reprezentanci grodu nad Sołą zwyciężyli, aż dwukrotnie na 4×100 metrów stylem dowolnym i 4×200 metrów stylem dowolnym dziewcząt. W klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę wśród sprinterek w stylu dowolnym zwyciężyła Dominika Kossakowska, a tuż za nią na drugim stopniu podium uplasowała się Marta Klimek.

Świetnie zaprezentowała się Katarzyna Kołodziej, która zwyciężyła w wyścigu na 200 metrów stylem motylkowym. Wśród chłopców drugie miejsce w stylu klasycznym wywalczył Maciej Krulikowski. Na trzecim miejscu uplasował się zawodnik, Mateusz Dubas. Z kolei w stylu zmiennym na drugim stopniu podium stanął Sebastian Ciastoń.

„Na pierwszy stopień podium wróciliśmy po czteroletniej przerwie, stopniowo i konsekwentnie tworząc zespół, który wywalczył zwycięstwo. Niezmiernie cieszy, że wieloletnia strategia polegająca na budowaniu drużyny zaowocowała i oświęcimianie już po raz jedenasty potwierdzili swój prymat wśród Szkół Mistrzostwa Sportowego – ocenia Piotr Woźnicki z SMS Oświęcim.

„Do imponującego wyniku oświęcimskiej ekipy niewątpliwie przysłużyli się tegoroczni abiturienci „Chemika”, a więc Sebastian Ciastoń, Maciej Krulikowski, Władysław Butkiewicz, Kamil Goleniec, Mikołaj Kempa, Patryk Blachura, i Mateusz Sordyl” – kontynuuje trener, Piotr Woźnicki.

„Dziękujemy drużynie za ogromną mobilizację, która przyniosła wiele rekordów życiowych i wartościowych wyników, za fantastyczną atmosferę,  piękną walkę i dobrą zabawę. Sukces nie byłby możliwy bez ciężkiej pracy na treningach pod okiem trenerów: Marka Dorywalskiego, Przemysława Ptaszyńskiego, Piotra Woźnickiego, Jadwigi Zieleńskiej-Starzec i Andrzeja Brani” – podsumowuje Jacek Stoch, dyrektor Powiatowej Dwójki w Oświęcimiu.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego Oświęcim w pływaniu funkcjonuje w Powiatowym Zespole numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa