Rząd podał plan luzowania obostrzeń w sporcie

Adam Niedzielski, minister zdrowia podał plan luzowania obostrzeń związanych z pandemią Covid 19 w sporcie.

Od 1 maja

Będzie można uprawiać sport na świeżym powietrzu w grupach maksymalnie pięćdziesięcioosobowych. Przypomnijmy, że obecnie limit ten wynosi 25 osób. Dodatkowo rząd umożliwi korzystanie  przez zorganizowane grupy dzieci i młodzieży z otwartych i krytych obiektów sportowych w tym basenów.

Od 15 maja

Na obiektach sportowych na świeżym powietrzu na trybunach będą mogli pojawić się kibice. Będą one mogły być zapełnione w 25 procentach. Rząd rozważa też możliwość zwiększenia tego limitu od 29 maja do 50 procent. Od tego dnia dozwolone będzie uprawianie sportu w siłowniach, w klubach fitness, solaria. Limit w tych miejscach będzie wynosił jedna osoba na 15 mkw.

We wszystkich wymienionych przypadkach będą musiały być zachowanie ścisłe zasady reżimu sanitarnego.

Szczegółowe ustalenia poznamy po opublikowania rozporządzenia w Dzienniku Ustaw.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .