Reprezentanci SMS w Oświęcimiu błysnęli w Łodzi

0 Jakub Konior  |   Fakty mocno sportowe  |   1 stycznia 2018

Wspaniałymi osiągnięciami zakończyły się Zimowe Mistrzostwa Seniorów i Młodzieżowców w Łodzi dla reprezentantów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu.

W trakcie trwania imprezy pływackiej indywidualnie rekord Polski na 200 metrów stylem dowolnym z czasem 1:52:39 poprawił Michał Daszkiewicz, który na co dzień pracuje pod okiem trenera Andrzeja Brania.

Warto podkreślić, że podopieczni Andrzeja Brania ustanowili również nowy rekord Polski na dystansie sztafetowym 4 x 200 metrów stylem dowolnym z wynikiem 7:52:25 poprawiając  tym samym poprzedni rekord o prawie 6 sekund. Panowie płynęli w składzie Michał Daszkiewicz, Marcin Malarz, Dawid Dankiewicz i Jan Więzik.

Rewelacyjny występ

“Rewelacyjny występ podczas polskiego championatu odnotował również Maciej Krulikowski, który na 200 metrach stylem klasycznym poprawił swój rekord życiowy, aż o 2,5 sekundy i jako ósmy zameldował się na mecie finałowego wyścigu na 200 metrów stylem klasycznym” – relacjonuje Alicja Woźnicka, szkoleniowiec w SMS w Oświęcimiu.

O medale ocierała się zawodniczka Katarzyna Kołodziej, która wywalczyła czwartą lokatę na niecodziennym dla niej dystansie 200 metrów stylem motylkowym, bijąc rekord życiowy. Jako piąta zameldowała się na mecie w wyścigu 100 metrów stylem motylkowym, w którym zaledwie o dziewięć setnych dzieliło ją od brązowego medalu.

Bardzo blisko pozycji medalowej znalazły się również dziewczęta na dystansie 4×200 metrów stylem dowolnym, które płynąc w składzie Marta Klimek, Katarzyna Kołodziej, Natalia Lewandowska i Justyna Pisarek dotknęły ściany pływalni jako czwarte.

Wspaniale zaprezentowała się również młoda, lecz bardzo zdolna Marta Klimek, która po raz pierwszy wystąpiła w ścisłym seniorskim finale na 200 metrów stylem dowolnym, bijąc własny rekord życiowy. Uczennica drugiej klasy Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego wywalczyła również wysokie dziewiąte miejsce z rezultatem 2:01:94.

Świetny rekord życiowy

W Łodzi nie zawiódł również Sebastian Ciastoń, który w finale na 400 metrów stylem zmiennym, po pięknej walce uplasował się na wysokiej piątej pozycji. Tuż za nim ściany pływalni dotknął jego o dwa lata młodszy kolega z grupy Mateusz Dubas, kończąc dystans na szóstej pozycji ze świetnym rekordem życiowym.

W zaszczytnym gronie finalistek znalazła się również Dominika Adamiec, która na 200 metrów stylem motylkowym zajęła dziewiątą pozycję oraz Patryk Blachura, który na tym samym dystansie wywalczył identyczne miejsce za swój wyścig.

W sesji popołudniowej walczyli

W sesji popołudniowej Zimowych Mistrzostw Seniorów i Młodzieżowców w Łodzi dzielnie prezentowały się zawodniczki Anna Kempa, Marta Klimek, Alicja Krauze, Katarzyna Kołodziej, Justyna Pisarek i Dominika Kosińska.

Wśród panów płynęli Kamil Goleniec, Maciej Krulikowski, Oskar Cieśla, Kacper Mayerberg, Patryk Blachura, Marcin Szarpak, Mikołaj Kempa i Sebastian Ciastoń

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa