Podwójne srebro Krzysztofa Taratuty – FOTO

Andrzej Rzycki  |   Fakty,Fakty mocno sportowe  |   10 kwietnia 2024 11:10
Udostępnij

Krzysztof Taratuta z brzeszczańskiego klubu karate wywalczył dwa srebrne medale podczas Otwartych Mistrzostw Makroregionu Południowego Oyama PFK w kumite i kata. 

Karatecy o medale walczyli w Olkuszu

W zawodach wystartowało ponad 300. zawodniczek i zawodników z 21. ośrodków karate, którzy rywalizowali w formule lekki kontakt, semi-knockdown i kata. Brzeszczański klub w srebrnym grodzie reprezentowała 7-osobowa drużyna.

Krzysztof Taratuta dwukrotnie stanął na drugim stopniu podium. Wywalczył srebrny medal w konkurencji kata i kobudo do lat 16. Poza podium znaleźli się inni reprezentanci klubu z Brzeszcz. Mowa o Julii Piętoń, Oldze Taratucie, Marii Pasternak, Julii Pasternak, Szymonie Niklasie i Kornelu Walczyku.

„Krzysztof Taratuta jest w bardzo dobrej dyspozycji – mówi prezes brzeszczańskiego klubu, Rafał Czopek. – Udowodnił to zresztą po raz kolejny w Olkuszu. Przypomnę, iż niespełna miesiąc wcześniej w Wolbromiu wygrał zawody w kata. Teraz debiutował w formule kobudo (kata z bronią) i zdobył srebro. Gratulacje należą się oczywiście wszystkim zawodnikom i niezawodnym rodzicom, którzy pomogli w zorganizowaniu wyjazdu” – kończy Rafał Czopek.

Wyniki zawodników KOK Brzeszcze w Olkuszu:

Srebro – Krzysztof Taratuta (kata, U-16)

Srebro – Krzysztof Taratuta (kobudo, U-16)

Poza podium – Olga Taratuta (kata, U-10)

Poza podium – Julia Piętoń (kata, U-12)

Poza podium – Maria Pasternak (kata, U-14)

Poza podium – Julia Pasternak (kata, U-14)

Poza podium – Szymon Niklas (kumite, U-12)

Poza podium – Kornel Walczyk U-12 (kumite, U-12)