Pobiegli dla trzyletniej Ali z Brzeszcz – FILMY, FOTO

Jola Wodniak  |   Fakty mocno sportowe  |   8 września 2019 11:43

Pobiegli, aby pomóc trzyletniej Ali z Brzeszcz, u której zdiagnozowaną rzadką chorobę genetyczną. Dziewczynka wymaga codziennej rehabilitacji.

Bieg z okazji 100-lecia Klubu Sportowego Soła Oświęcim, przygotowany był przez oświęcimską grupę biegową Zadyszka i fundację Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy. Emocji nie brakowało, a biegaczom dopingowały całe rodziny, które przybyły na Przeczną w Oświęcimiu.

Pierwszy na metę dobiegł Przemysław Koziarz z Jankowic, tuż za nim na metę przybiegł Mariusz Ignaczak z Jaworzna. Rafał Kwiatkowski z Chrzanowa zamknął podium mężczyzn.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Michalina Malina z GTS Bjszowy, druga na metę przybiegła Barbara Wojtyła z AZS AWF Katowice. Na trzecim miejscu znalazła się Elżbieta Przybył z klubu Cidry Lotajom. Pełne wyniki podajemy tutaj

Ala jest podopieczną oświęcimskiej fundacji MOWP

Dziewczynka urodziła się jako wcześniak, z wrodzonym wodogłowiem, wadą serca, nerką podkowiastą, zwichniętymi bioderkami, upośledzonym funkcjonowaniem ośrodkowego układu nerwowego. Zmaga się również z lekooporną padaczką.

„Zdiagnozowano u niej rzadką chorobę genetyczną. Ma za sobą wiele miesięcy spędzonych w szpitalu. Wymaga codziennej rehabilitacji” – mówią rodzice dziewczynki.

 

Można dalej pomóc

Małej Ali można pomóc wpłacając pieniądze na konto fundacji Zdążyć z Pomocą na numer: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 – tytułem 31380 Włodarczyk Alicja Brzeszcze.

„Za wszystkie datki bardzo dziękujemy” – dodają rodzice małej Ali.

Obserwuj eFO na Instagramie:

Maciej Bębenek na mecie:

Maciej Bębenek na mecie!!!❤️

Opublikowany przez Fundacja "Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy" Sobota, 7 września 2019

 

Pełne wyniki:

 

 

Zobacz również:

Gwiazdy polskiego futbolu zagrały dla Ali – FILM, FOTO

 

Wydarzenie wsparło Miasto Oświęcim, gmina Oświęcim i powiat oświęcimski.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa