Pływacy z SMS Oświęcim zasilą kadrę narodową

Jakub Konior  |   Fakty mocno sportowe  |   2 października 2019 19:59

Decyzją Polskiego Związku Pływackiego ponad 20 reprezentantów powiatowej Dwójki jest powołanych do Kadry narodowej juniorów i seniorów w pływaniu.

Do kadry narodowej juniorów 14-letnich dołączyła Alicja Lubińska. W składzie kadry 15- letnich znaleźli się Wiktoria Bociek, Michał Piela, Mateusz Mamcarz, Alex Kowolik i Jakub Walter. Do kadry 16-letnich dostali się; Zuzanna Famulok, Michał Daszkiewicz, Arkadiusz Czech oraz Jan Więzik.

Kadrę narodową juniorów 17-18 letnich zasiliła najliczniejsza grupa reprezentantów powiatu oświęcimskiego,

Są to Natalia Lewandowska, Anna Kempa, Kamil Sieradzki, Przemysław Suchański, Daria Nita, Oskar Cieśla, Jakub Kwaśny i Wiktor Grzegorczyk. Z kolei w kadrze narodowej seniorów znaleźli się Dominika Kossakowska, Marta Klimek oraz Mateusz Dubas.

„Już na początku grudnia nasi kadrowicze, będą mierzyć się na Mistrzostwach Europy w Glasgow. Przed nimi również ostatnia, szczególnie ważna impreza pływacka w 2019 roku, a więc Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów w kategorii 17-18 lat w Ostrowcu Świętokrzyskim”- mówi Piotr Woźnicki, trener kadry narodowej juniorów.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa