Pływacy z SMS Oświęcim na Grand Prix Małopolski

0 Jakub Konior  |   Fakty mocno sportowe  |   16 maja 2018

Znakomicie zaprezentowali się reprezentanci SMS Oświęcim, podczas imprezy z cyklu Grand Prix Małopolski w oświęcimskiej pływalni.


Wśród najlepszych zawodników w swoich kategoriach znalazła się Daria Nita, która triumfowała w kategorii OPEN. Na uznanie zasługuje również Marta Klimek, pływaczka zwyciężyła w kategorii 15-16 lat, a ponadto zajęła trzecie miejsce w kategorii OPEN za sumę punktów na dystansach 100 i 800 metrów stylem dowolnym, na których dwukrotnie zwyciężyła.

Minioną imprezę pływacką do udanych może niewątpliwie zaliczyć zawodniczka, Dominika Kossakowska, która zajęła trzecią lokatę w kategorii 17-latek za start na 100 metrów stylem grzbietowym oraz 100 metrów stylem motylkowym, po którym zajęła pierwsze miejsce.

„Świetnie zaprezentował się Mateusz Mamcarz, który zwyciężył w kategorii 14-latków. Warto podkreślić, że zawodnik siódmej klasy Mistrzostwa Sportowego,  zwyciężył dwukrotnie na nietypowych dla siebie dystansach na 800 metrów stylem dowolnym i 100 metrów stylem grzbietowym” – stwierdza Alicja Woźnicka, trenerka,  z „Chemika”, w którym funkcjonuje Szkoła Mistrzostwa Sportowego Oświęcim w pływaniu.

Jan Więzik zajął drugie miejsce w kategorii zawodników 15-16 letnich za start na 800 metrów stylem dowolnym, po którym widniał na drugim miejscu oraz wyścig na 200 metrów stylem dowolnym. Z kolei Sebastian Ciastoń, wywalczył trzecią lokatę w kategorii OPEN, za start na 400 metrów stylem zmiennym, po którym był najlepszy, a także wyścig na 200 metrów stylem grzbietowym, gwarantując sobie za ten dystans, drugą lokatę.

„Ostatnia edycja Grand Prix Małopolski, stanowiła końcowy sprawdzian przed Letnimi Mistrzostwami Polski Seniorów i Młodzieżowców oraz kolejne przetarcie dla zawodników przygotowujących się do Letnich Mistrzostw Polski Juniorów” – podkreśla Alicja Woźnicka.

„Cieszymy się bardzo z postawy naszych pływaków. Sukces nie byłby możliwy bez solidnej pracy na treningach pod czujnym okiem naszej kadry szkoleniowej. Serdecznie Wszystkim gratuluję i życzę kolejnych satysfakcjonujących osiągnięć” – mówi Jacek Stoch, dyrektor Powiatowego Zespołu numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa