Pływacy z SMS Oświęcim na Grand Prix Małopolski – FOTO

Jakub Konior  |   Fakty mocno sportowe  |   28 lutego 2021 13:51

Bardzo dobrze wypadli pływacy ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu podczas zmagań na 50-metrowej pływalni w grodzie nad Sołą.

W kategorii dziewcząt 15 i 16-letnich wszystkie trzy stopnie podium zajęły reprezentantki powiatu oświęcimskiego. Na pierwszym miejscu widniała Alicja Lubińska, tuż za nią z niewielką różnicą punktów, uplasowała się Ewa Wrona.

Z kolei trzecie miejsce należało do Emilii Słabosz.

Wśród chłopców w kategorii 17 lat i starsi, trzecie miejsce w klasyfikacji łącznej za dwa najlepsze starty wywalczy tegoroczny maturzysta, Maciej Płatek.

„Zawody Grand Prix Małopolski były dla większości pierwszym, długo wyczekiwanym sprawdzianem formy” – ocenia Alicja Woźnicka ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Oświęcim w pływaniu.

„Gratulujemy wszystkim poprawy wyników i rekordów życiowych” – dodaje trenerka, Alicja Woźnicka.