Pływacki narybek ma się wyśmienicie – FOTO

Redakcja eFO  |   Fakty mocno sportowe  |   27 lipca 2023 15:56

Trzykrotnie na stopniach podium pływackich mistrzostw Polski 16-latków stawali reprezentanci UKP Unii. Z kolei 15-latkowie z Oświęcimia wywalczyli cztery medale.

Informowaliśmy już o startach oświęcimian w mistrzostwach Polski juniorów 17 i 18-letnich. Teraz pora przyjrzeć się ich młodszym koleżankom i kolegom.

Mistrzostwa Polski w grupie 16-latków odbyły się w Gliwicach. Na Śląsku z bardzo dobrej strony pokazał się Jakub Krupa. Zawodnik UKP Unii w efektownym stylu zwyciężył na 200 metrów stylem grzbietowym. Jego wynik to 2.07,59.

Na dystansie o połowę krótszym w tym samym stylu Jakub Krupa zajął drugie miejsce (0.59,08), przegrywając tylko z Olivierem Urbaniakiem z łódzkiej Trójki.

Po brązowy medal w Gliwicach sięgnęła jeszcze Wiktoria Mlaś, która była druga na 200 motylkiem (2,27,25). Zwyciężyła Anna Bonecka z Warszawianki.

Tymczasem Lublin gościł uczestników pływackich mistrzostw Polski 15-latków. Dwa srebrne krążki wywalczył Wiktor Bekier z SMS Oświęcim. Był drugi na 100 (0.53,15) i 200 metrów stylem dowolnym (1.56,07). Na „setkę” wygrał Miłosz Świderski (Jedynka Łódź), a na 200 metrów Tymoteusz Jóźwiak (Stowarzyszenie Green).

Srebro w Lublinie zdobyła Maria Wrona. Reprezentantka UKP Unii Oświęcim na 1500 metrów stylem dowolnym uzyskała wynik 18.20,78. Na najwyższym stopniu podium w tej konkurencji stanęła Zofia Kondrasiuk (UKS GIM92 Ursynów).

Maria Wrona dorzuciła jeszcze złoto na 5000 metrów na wodach otwartych. Mistrzostwa Polski odbyły się w Dąbrowie Górniczej. Zawodniczka UKP Unii 5 km przepłynęła w czasie 1:10,54,87. Wicemistrzynią Polski została Dagmara Mazurek (UKS Olimpijczyk 23), a na najniższym stopniu podium stanęła Kornelia Ferszt (Górnik Sosnowiec).