PIŁKA RĘCZNA. UKS Siódemka Chełmek w finale Mistrzostw Polski

Paweł Wodniak  |   Fakty mocno sportowe  |   16 maja 2011 15:19

Juniorzy młodsi UKS Siódemki awansowali do finału Mistrzostw Polski. Młodzi szczypiorniści awans zapewnili sobie podczas turnieju półfinałowego w Chełmku. W finale spotkają się zawodnikami KS Vive Targi Kielce.

W pierwszym swoim meczu turnieju juniorzy młodsi UKS Siódemki wygrali z zespołem z Piotrkowa. W kolejnym spotkaniu gospodarze musieli uznać wyższość drużyny z Kielc. Rozstrzygający kwestię awansu mecz zawodnicy klubu z Chełmka rozegrali z UKS Conrad Gdańsk.

Na początku mecz był wyrównany. Później lekką przewagę osiągnęli gospodarze turnieju półfinałowego. Wygrali oni pierwszą połowę 16:12. Szczypiorniści klubu z Gdańska do końca walczyli o korzystny dla nich wynik i w 58 minucie zdołali doprowadzić do remisu. Zimną krew zachowali jednak zawodnicy Siódemki. Bardzo dobrze bronił Patryk Płaszczak a Krystian Wilczak dwa razy trafił do bramki zespołu z Gdańska. Dzięki temu to podopieczni Miłosza Waligóry oraz Henryka Brombosza mogli cieszyć się z awansu do finału.