Piąta edycja Turnieju Taroka – FOTO

0 Robert Tomasiewicz  |   Fakty mocno sportowe  |   14 lipca 2018

Na terenie OSP Podlesie rozegrała się piąta edycja Międzynarodowego Turnieju Taroka. Swoich sił próbowało 40 zawodników, w tym goście z Czech i Słowacji.

Historię tej XV-wiecznej gdy karcianej przybliża Karolina Handzlik-Byrdziak z Domu Kultury w Kętach.

“Tarok to gra karciana, której początki sięgają XV wieku. Powstała we Włoszech a przez Austrię i Niemcy przywędrowała w XVIII wieku do Polski. W naszym kraju na stałe zagościła na dworach królewskich. W czasie I wojny światowej w taroka grywali żołnierze austriaccy. W ten sposób tarok stał się powszechną rozrywką na terenach Galicji a zagorzali taroczkarze cyklicznie spotykają się na turniejach.”

W rywalizacji udział wzięło 40 zawodników, którzy zostali przydzieleni na 10 stanowisk. Oprócz reprezentantów gospodarzy przy stołach pojawili się również gracze z województwa śląskiego, Czech i Słowacji. Po rozegraniu 5 rund najlepszym okazał się Andrzej Mulet. O prawidłowy przebieg rozgrywki dbał sędzie Andrzej Foks.

Klasyfikacja i wyróżnienia:

1. Andrzej Mulet

2. Władysław Kasperek

3. Jarek Hałat

Najlepiej rozgrywający obcokrajowiec: Tomas Chrobak

Najlepiej rozgrywająca kobieta: Barbara Szymańska

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa