Reklama
26 czerwca 2026, piątek
Oświęcimianki na warszawskim Torwarze - FOTO
- Andrzej Rzycki
- Inne dyscypliny
- 14 marca 2024
- 14:26
Reklama
Na stołecznym Torwarze rozegrano XX edycję zawodów łyżwiarskich „Mini-Europa". W Warszawie pojawiła się liczna delegacja UKŁF Unii Oświęcim.
Najlepiej z grupy biało-niebieskich solistek spisała się startująca w klasie złotej U-13 Kalina Krakowczyk. Oświęcimianka zdobyła brązowy medal z wynikiem 44.96 pkt. Wygrała Maryia Luksha (49.88 pkt), przed Gabrielą Bartosik-Cibor (45.19 pkt).
W tej samej grupie wiekowej w pierwszej "dziesiątce" znalazły się też dwie inne łyżwiarki UKŁF Unii. Siódme miejsce zajęła Antonia Starzyk (41.89 pkt), a na dziesiątej pozycji sklasyfikowano Sabinę Sośniok (39.11 pkt).
Wśród juniorek młodszych B drugą „dziesiątkę" otwiera Julia Kołodziej (56.48 pkt) z Oświęcimia. Zwyciężyła Litwinka - Sofija Lichovidova (75.60 pkt), przed swoją rodaczką - Migle Kondrate (74.33 pkt). Brąz wywalczyła reprezentantka Szwecji - Anilla Kelemen-Virag (73.63 pkt).
Wyniki solistek UKŁF Unii w XX edycji zawodów „Mini-Europa" w Warszawie:
juniorki młodsze B:
11. Julia Kołodziej - 56.48 pkt
klasa złota:
3. Kalina Krakowczyk - 44.96 pkt
7. Antonia Starzyk - 41.89 pkt
10. Sabina Sośniok - 39.11 pkt
12. Hanna Hoła - 37.10 pkt
klasa srebrna:
34. Aleksandra Szary - 16.93 pkt
35. Julia Kamińska - 15.77 pkt
klasa brązowa:
14. Aniela Kęska - 18.53 pkt
20. Kinga Kliś - 16.60 pkt
22. Zuzanna Szary - 16.18 pkt
24. Eliza Medes - 15.79 pkt
25. Liliana Medes - 15,66 pkt
29. Hanna Drobisz - 15.27 pkt