Oświęcimianka ze srebrem w Bydgoszczy – FOTO

Redakcja eFO  |   Fakty mocno sportowe  |   31 października 2022 12:03

Anna Zielińska i Hanna Hoła z UKŁF Unii startowały w ogólnopolskich zawodach łyżwiarskich w Bydgoszczy. Na tamtejszym „Torbydzie” zorganizowano „Halloween Cup 2022”.

Oświęcimianki pokazały się z bardzo dobrej strony

Zarówno Anna Zielińska, jak i Hanna Hoła wystartowały w grupie solistek U-13 klasy złotej. Dla tej drugiej był to debiut w tej kategorii wiekowej. Ostatecznie w 9-osobowym gronie Hanna Hoła została sklasyfikowana na siódmej pozycji z wynikiem 27,41 pkt.

Srebrny medal i drugie miejsce wywalczyła jej klubowa koleżanka – Anna Zielińska. Solistka UKŁF Unii uzyskała wynik końcowy 33,42 pkt. Zwyciężyła Inha Shevczenko z KS LF Cascade Poznań z rezultatem 43,72 pkt. Trzecie miejsce zajęła Nikola Strokosz (31,98 pkt) z FSA Warszawa.

Tymczasem już w najbliższy weekend na lodowisku w Oświęcimiu odbędą się łyżwiarskie zawody o „Puchar Ziemi Oświęcimskiej 2022”. Pierwsze starty 4 listopada, a zakończenie imprezy w niedzielę 6 listopada.