Reklama
24 czerwca 2026, środa
Oświęcimianie wygrywają trzecią rundę Grand Prix
- Andrzej Rzycki
- Inne dyscypliny
- 13 maja 2024
- 18:24
Reklama
UKP Unia Oświęcim wygrała klasyfikację klubową trzeciej rundy Grand Prix Małopolski. Drugie miejsce w pływackich zawodach rozgrywanych w Oświęcimiu zajęła krakowska Galicja, a trzecia pozycja przypadła Solnemu Miastu Wieliczka.
Na starcie stanęło w sumie 244 zawodniczek i zawodników z 31. klubów, którzy ścigali się na długim basenie. W klasyfikacji otwartej mężczyzn triumfował Jakub Walter. Zawodnik UKP Unii wyprzedził Szymona Hanfa z AZS AGH Kraków i swojego klubowego kolegę - Artema Razinkova.
Wśród kobiet także zwyciężyła reprezentantka gospodarzy - Judyta Kusion. Drugie miejsce zajęła Iga Łapeta z Rybnika, a trzecia była inna oświęcimianka - Wiktoria Mlaś.
Przy okazji zawodów podziękowano medalistom ostatnim mistrzostw Polski z UKP Unii. Uhonorowano także odchodzących ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu maturzystów.
1. Jakub Walter (UKP Unia Oświęcim)
2. Szymon Hanf (AZS AGH Kraków)
3. Artem Razinkov (UKP Unia Oświęcim)
1. Patryk Rachwał (SMS Galicja Kraków)
2. Krystian Strąk (UKP Unia Oświęcim)
3. Paweł Szymański (Korona Kraków)
1. Szymon Tokarski (Delfin Nowy Targ)
2. Karol Dziedzic (Galicja Kraków)
3. Maciej Paruch (H20 Bochnia)
1. Judyta Kusion (UKP Unia Oświęcim)
2. Iga Łapeta (Rybnik)
3. Wiktoria Mlaś (UKP Unia Oświęcim)
1. Sofia Mosakina (UKP Unia Oświęcim)
2. Gabriela Karkocha (UKP Unia Oświęcim)
3. Ada Skrzypek (AZS AGH Kraków)
Dziewczęta, 14 lat:
1. Olga Matyjasek (MOSiR Kędzierzyn Koźle)
2. Diana Emerling (MOSIR Kędzierzyn-Koźle)
3. Emilia Nowacka (Galicja Kraków)
Na starcie stanęło w sumie 244 zawodniczek i zawodników z 31. klubów, którzy ścigali się na długim basenie. W klasyfikacji otwartej mężczyzn triumfował Jakub Walter. Zawodnik UKP Unii wyprzedził Szymona Hanfa z AZS AGH Kraków i swojego klubowego kolegę - Artema Razinkova.
Wśród kobiet także zwyciężyła reprezentantka gospodarzy - Judyta Kusion. Drugie miejsce zajęła Iga Łapeta z Rybnika, a trzecia była inna oświęcimianka - Wiktoria Mlaś.
Przy okazji zawodów podziękowano medalistom ostatnim mistrzostw Polski z UKP Unii. Uhonorowano także odchodzących ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu maturzystów.
Wyniki III Grand Prix Małopolski na długim basenie w Oświęcimiu:
Mężczyźni open:
1. Jakub Walter (UKP Unia Oświęcim)
2. Szymon Hanf (AZS AGH Kraków)
3. Artem Razinkov (UKP Unia Oświęcim)
Chłopcy, 15-16 lat:
1. Patryk Rachwał (SMS Galicja Kraków)
2. Krystian Strąk (UKP Unia Oświęcim)
3. Paweł Szymański (Korona Kraków)
Chłopcy, 14 lat:
1. Szymon Tokarski (Delfin Nowy Targ)
2. Karol Dziedzic (Galicja Kraków)
3. Maciej Paruch (H20 Bochnia)
Kobiety, open:
1. Judyta Kusion (UKP Unia Oświęcim)
2. Iga Łapeta (Rybnik)
3. Wiktoria Mlaś (UKP Unia Oświęcim)
Dziewczęta 15-16-lat:
1. Sofia Mosakina (UKP Unia Oświęcim)
2. Gabriela Karkocha (UKP Unia Oświęcim)
3. Ada Skrzypek (AZS AGH Kraków)
Dziewczęta, 14 lat:
1. Olga Matyjasek (MOSiR Kędzierzyn Koźle)
2. Diana Emerling (MOSIR Kędzierzyn-Koźle)
3. Emilia Nowacka (Galicja Kraków)