ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów wkracza w decydującą fazę

Redakcja FO  |   Fakty mocno sportowe  |   22 maja 2020 09:31

Przed nami trzeci etap ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów. W sobotę 23 maja kolarze będą się ścigać na trenażerach na wirtualnej trasie w Yorkshire.

O zwycięstwo rywalizować będą między innymi Robert Kubica, Bartosz Zmarzlik i Anita Włodarczyk z grupy sportowej ORLEN. Powalczyć z nimi będzie mógł każdy, kto ma trenażer smart i aplikację Zwift.

Po Richmond i Innsbrucku przyszedł czas na trasę w Yorkshire, gdzie odbyły się ostatnie mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym. Pamiętane przede wszystkim ze względu na deszczową pogodę i niespodziewane zwycięstwo Madsa Pedersena, młodego Duńczyka, który w ubiegłym roku błysnął także na Tour de Pologne zajmując trzecie miejsce na jednym z etapów. Tym razem na trasie w Yorkshire zostanie rozegrany trzeci etap ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów. Wirtualnemu wyścigowi towarzyszą jak najbardziej realne emocje, a walka stoi na najwyższym poziomie.

Przekonują się o tym fani kolarstwa z wielu krajów, bo w poprzednim etapie startowali między innymi zawodnicy z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Japonii, Holandii, Niemiec, Irlandii, czy Włoch.

„Wielką zaletą ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów jest możliwość rywalizacji w sytuacji, w której realne wyścigi jeszcze nie mogą się odbywać. Do tego dochodzi kolejny aspekt – udział znanych kolarzy i wielkich gwiazd sportu. Nie codziennie można jechać na kole z Robertem Kubicą, Bartoszem Zmarzlikiem, czy Anitą Włodarczyk. I nie codziennie można oglądać swoje sukcesy na żywo w Eurosporcie – mówi Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team.

W sobotnim wyścigu wystartują również inni sportowcy z grupy sportowej

ORLEN: Wojciech Pszczolarski, Kuba Przygoński, Remek Olszewski, Patrycja Bereznowska, Mateusz Rudyk , Rafał Sarnecki, Krzysztof Maksel i Adam Tomiczek. Każdy, kto chce wystartować, powinien zajrzeć na stronę www.tourdepologneamatorow.pl, tam znajdują się wszelkie szczegóły dotyczące wyścigu.

Trzeci etap ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów będzie transmitowany w Eurosporcie 1 od godziny 10:45, a komentować go będą Adam Probosz, Tomasz Jaroński oraz Dariusz Baranowski. Wyścig można też śledzić w mediach społecznościowych Lang Team.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują Fakty Oświęcim

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa