Reklama
28 czerwca 2026, niedziela
Najmłodsi na podium - FOTO
- Andrzej Rzycki
- Inne dyscypliny
- 20 listopada 2023
- 20:23
Reklama
Z bardzo dobrej strony pokazała się oświęcimska reprezentacja podczas ogólnopolskiego turnieju oyama karate o „Puchar Burmistrza Wadowic".
O medale walczono w kalaki (walka na pałki) i kumite
Tegoroczna edycja wadowickich zawodów miała rekordową frekwencję. To sprawia, że zdobyte trofea szczególnie zyskują na wartości. Reprezentanci Oświęcimskiego Klubu Karate prowadzeni przez Mariusza Pawlusa wywalczyliw „Papieskim Mieście" trzy złote i dwa srebrne medale
Na najwyższym stopniu podium stanęli młodzi oświęcimianie - Michał Uroda, Piotr Knapczyk i Jakub Dziura. Z kolei po srebro sięgnęli Kacper Morydz i Igor Hermet.„Za nami kolejny bardzo udany turniej w wykonaniu młodych zawodników naszego klubu, rywalizujących w konkurencji kumite - mówi zadowolony trener oświęcimian, sensei Mariusz Pawlus. - Cieszy przede wszystkim chęć rywalizacji i coraz wyższy poziom sportowy naszych karateków" - dodaje Mariusz Pawlus.
Wyniki oświęcimian w turnieju oyama karate o „Puchar Burmistrza Wadowic":
Złoto - Michał Uroda, do 45 kg U12-14 Złoto - Piotr Knapczyk, do 35 kg U10-12 Złoto - Jakub Dziura, do 30 kg U10-12 Srebro - Kacper Morydz, do 45 kg U12-14 Srebro - Igor Hermet, do 25 kg U8-10 IV miejsce - Tomasz Podbiał Miejsca V-VIII - Magdalena Podbiał